
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Csütörtöki ülésén sürgősségi rendeletet fogad el a kormány a minimálbér 3300 lejre emeléséről – jelentette be szerdán a miniszterelnök.
2023. szeptember 27., 18:152023. szeptember 27., 18:15
Marcel Ciolacu a Digi24 televíziónak nyilatkozva elmondta, a sürgősségi kormányrendelet értelmében
Ugyanakkor egy határozattal 4000 lejről 4500 lejre emelik a minimálbért az építőipari ágazatban, így a kormányfő szerint a munkavállalók „nem fogják megérezni” az egészségbiztosítási járulék fizetésének újbóli bevezetését, amelyet a deficitcsökkentő intézkedéscsomag tervezete ír elő.
A kormányfő beszélt arról is, hogy az üzleti szféra és a szakszervezetek javaslatot tettek a szakmai kategóriák szerint differenciált minimálbér bevezetésére, amelyet jó ötletnek tart.
„Igaz, némileg liberális a megközelítés, de illeszkedik a gazdasági valóságba. Megkezdjük a párbeszédet erről” – szögezte le Marcel Ciolacu az Agerpres beszámolója szerint.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Kaotikusan közlekedett az A2-es autópályán, Konstanca felé egy autóvezető május 1-jén, és a rendőrök jelzésére sem volt hajlandó megállni. Üldözőbe vették, helikopterrel is követték, végül pedig feltartóztatták.
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
szóljon hozzá!