
Érdemes igyekezni és kihasználni a 10 százalékos kedvezményt. Képünk illusztráció
Fotó: Magyari Hunor
Március 31-ig élhetnek a tíz százalékos kedvezménnyel azok, akik egész évre kifizetik a helyi adókat és illetékeket. A fent említett időpont után már késedelmi kamatot is felszámolnak az első félévi adók után.
2022. március 28., 22:092022. március 28., 22:09
Az érvényben levő jogszabályok értelmében a helyi adókat és illetékek befizetési határideje március 31. és szeptember 30. Ez azt jelenti, hogy a félévre esedékes adót be kell fizetni március 31-ig, hiszen ezután már büntetőkamatot számítanak.
Ez valamennyi székelyföldi településen érvényes, és sokan ki is használják. Az, hogy hányan éltek, illetve élnek ezzel a lehetőséggel, még nem lehet pontosan tudni, hiszen az összesítéseket csak a csütörtöki határidő lejárta után készítik el.
Marosvásárhelyen kedvezményesen lehet adót és illetéket fizetni csütörtökön is személyesen a polgármesteri hivatal épületében és a Tudor lakónegyedi pénztárnál délelőttönként 8 és 12 óra között, délutánonként pedig hétfőn és szerdán 12.30 és 14.30 között, kedden és csütörtökön 12.30 és 16 óra között, pénteken 12.30 és 14 óra között lehet adót fizetni. A személyes adóbefizetéshez nem szükség előzetesen időpontot foglalni.
Jó tudni, hogy Marosvásárhelyen idén a szemétilletékre is biztosítják a 10 százalékos kedvezményt, és ezt június végéig lehet igénybe venni, szintén akkor, ha egész évre törlesztik az összeget.
Csíkszeredában a Mikó várban működik az adó- és illetékosztály pénztára, itt hétfőn, kedden és csütörtökön 8-12 és 14-17 óra között lehet fizetni, szerdán és pénteken 8-14 óra között; nem szükséges előfoglalás.
Gyergyószentmiklóson a pénztár nyitvatartási ideje: hétfő, kedd és csütörtök 8.30-15 óra, szerda 10-18 óra, péntek 8.30-13 óra. A városháza honlapján már a főoldalon felhívják a helybéliek figyelmét, hogy fizetni lehet a Ghiseul.ro oldal segítségével is, és azt is jelzik, hogy idén januártól már csaknem másfél millió kifizetés történt országszerte, természetesen itt nemcsak a helyi adókat és illetékeket lehet törleszteni, hanem büntetéseket és más díjakat is.
A székelyudvarhelyi városháza sajtószóvivője, Zörgő Noémi múlt heti adatokra hivatkozva mondta el, hogy március 24-ig, az előző év hasonló időpontjához képest 8 százalékkal többen fizették ki a helyi adókat és illetékeket. Ez azt jelenti, hogy
A ghiseul.ro oldalon keresztül idén 2600-an fizették ki a köztartozásaikat. Székelyudvarhelyen a Városháza 5. szám alatt, a polgármesteri hivatal épületében, valamint a Bethlen-negyedi pénztárnál fogadják az ügyfeleket. A hivatalban hétfőtől-csütörtökig 8-14.30, pénteken 8-12, a Kiskövesd utca 9. szám alatt pedig hétfőtől csütörtökig 8-13, pénteken 8-11.30 között lehet adót és illetéket törleszteni.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!