
Érdemes igyekezni és kihasználni a 10 százalékos kedvezményt. Képünk illusztráció
Fotó: Magyari Hunor
Március 31-ig élhetnek a tíz százalékos kedvezménnyel azok, akik egész évre kifizetik a helyi adókat és illetékeket. A fent említett időpont után már késedelmi kamatot is felszámolnak az első félévi adók után.
2022. március 28., 22:092022. március 28., 22:09
Az érvényben levő jogszabályok értelmében a helyi adókat és illetékek befizetési határideje március 31. és szeptember 30. Ez azt jelenti, hogy a félévre esedékes adót be kell fizetni március 31-ig, hiszen ezután már büntetőkamatot számítanak.
Ez valamennyi székelyföldi településen érvényes, és sokan ki is használják. Az, hogy hányan éltek, illetve élnek ezzel a lehetőséggel, még nem lehet pontosan tudni, hiszen az összesítéseket csak a csütörtöki határidő lejárta után készítik el.
Marosvásárhelyen kedvezményesen lehet adót és illetéket fizetni csütörtökön is személyesen a polgármesteri hivatal épületében és a Tudor lakónegyedi pénztárnál délelőttönként 8 és 12 óra között, délutánonként pedig hétfőn és szerdán 12.30 és 14.30 között, kedden és csütörtökön 12.30 és 16 óra között, pénteken 12.30 és 14 óra között lehet adót fizetni. A személyes adóbefizetéshez nem szükség előzetesen időpontot foglalni.
Jó tudni, hogy Marosvásárhelyen idén a szemétilletékre is biztosítják a 10 százalékos kedvezményt, és ezt június végéig lehet igénybe venni, szintén akkor, ha egész évre törlesztik az összeget.
Csíkszeredában a Mikó várban működik az adó- és illetékosztály pénztára, itt hétfőn, kedden és csütörtökön 8-12 és 14-17 óra között lehet fizetni, szerdán és pénteken 8-14 óra között; nem szükséges előfoglalás.
Gyergyószentmiklóson a pénztár nyitvatartási ideje: hétfő, kedd és csütörtök 8.30-15 óra, szerda 10-18 óra, péntek 8.30-13 óra. A városháza honlapján már a főoldalon felhívják a helybéliek figyelmét, hogy fizetni lehet a Ghiseul.ro oldal segítségével is, és azt is jelzik, hogy idén januártól már csaknem másfél millió kifizetés történt országszerte, természetesen itt nemcsak a helyi adókat és illetékeket lehet törleszteni, hanem büntetéseket és más díjakat is.
A székelyudvarhelyi városháza sajtószóvivője, Zörgő Noémi múlt heti adatokra hivatkozva mondta el, hogy március 24-ig, az előző év hasonló időpontjához képest 8 százalékkal többen fizették ki a helyi adókat és illetékeket. Ez azt jelenti, hogy
A ghiseul.ro oldalon keresztül idén 2600-an fizették ki a köztartozásaikat. Székelyudvarhelyen a Városháza 5. szám alatt, a polgármesteri hivatal épületében, valamint a Bethlen-negyedi pénztárnál fogadják az ügyfeleket. A hivatalban hétfőtől-csütörtökig 8-14.30, pénteken 8-12, a Kiskövesd utca 9. szám alatt pedig hétfőtől csütörtökig 8-13, pénteken 8-11.30 között lehet adót és illetéket törleszteni.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
szóljon hozzá!