
Fotó: Pinti Attila
Téli körülmények között halad a forgalom kedd délelőtt azokon az utakon, amelyekre sárga havazási kódot adtak ki 10 megyében – írja az Agerpres hírügynökség.
2025. február 18., 08:302025. február 18., 08:30
2025. február 18., 08:312025. február 18., 08:31
A Román Rendőrség Főfelügyelőségének Infotrafic központja arról tájékoztat, hogy nincs olyan országos út vagy autópálya, ahol az időjárási viszonyok miatt leállt volna a forgalom.
Az A1-es Bukarest-Pitesti autópályán, Bukarest irányában, a 84-es kilométernél, az Argeș megyei Teiu térségében egy személygépkocsi elvesztette uralmát az irányítás felett, és a középső szalagkorlátnak ütközött, amelyet a szemközti irányba vetett. A forgalmat mindkét irányban a második sávra korlátozták. Sérültek nem voltak.
Abban a 10 megyében, amelyre sárga jelzésű kódot adtak ki – Argeș, Călărași, Constanța, Dâmbovița, Giurgiu, Ialomița, Ilfov (és Bukarest), Prahova, Olt és Teleorman – téli körülmények uralkodnak, hózáporokkal és havazással az utakon.
Az időjárási figyelmeztetés által érintett összes megyében, valamint a többi olyan területen, ahol havazást jelentettek, a hatóságok csúszásgátló anyagokat vetnek be.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
szóljon hozzá!