
Fotó: Országos Korrupcióellenes Ügyészség
Megerősítést nyert, hogy a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál, a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi rendőrségnél, illetve a Hargita Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Közszolgálatnál tartottak házkutatásokat szerdán csúszópénz adásának és elfogadásának gyanúja miatt.
2022. január 20., 12:402022. január 20., 12:40
A gyanú szerint különleges státuszú köztisztviselők által 2021 folyamán elkövetett bűncselekmények miatt tartottak házkutatásokat szerdán 37 helyszínen, köztük csíkszeredai és székelyudvarhelyi közintézményeknél – tájékoztatott rövid közleményben szerdán az Országos Korrupcióellenes Ügyészség, egyéb részleteket viszont nem osztottak meg, a nap folyamán pedig olyan információkat szellőztetett meg az országos sajtó, hogy rendőrségek lehetnek érintettek.

Korrupciós bűncselekmények gyanújával tartanak házkutatásokat Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen is az Országos Korrupcióellenes Ügyészség munkatársai, a csendőrség támogatásával.
Csütörtöki érdeklődésünkre aztán igazságszolgáltatói források megerősítették, hogy a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál, a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi rendőrségnél, illetve a Hargita Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Közszolgálatnál tartottak házkutatásokat csúszópénz adásának és elfogadásának gyanúja miatt. Annyit még elárultak, hogy
de arra a kérdésünkre, hogy az intézmények hogyan kapcsolódnak egymáshoz az ügyben, már nem kívántak válaszolni, ahogy egyéb részleteket sem árultak el.
Az üggyel kapcsolatban kerestük Maria Plumbut, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivőjét, aki egyelőre nem kívánt nyilatkozni. Adrian Pănescut, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivőjét – amelynek alárendeltségébe tartozik a gépjárművezetői engedélyeket kibocsátó és járműbejegyzési közszolgálat – többszöri próbálkozás ellenére sem tudtuk elérni.
A Béke – Románia az első parlamenti frakció szenátora, Adrian Peiu csütörtökön közölte, hogy egy BÉKE–AUR–PSD alkotta kormány létrehozását támogatnák.
Gyerekzsivaj pezsdítette fel a borús reggelt Sepsiszentgyörgy főterén, a Lábbusz-program ötödik születésnapján. A gyalogos iskolabuszról az elmúlt években 13 város vett példát, és az ötletgazdák abban bíznak, hogy hamarosan még többen csatlakoznak.
Az alacsony bérek miatt alig van szakemberutánpótlás, nem vonzó a népegészségtan az egészségügyi pályát választók számára. Most viszont a még meglévő személyzetet is karcsúsítania kell a népegészségügyi igazgatóságoknak az állami megszorítások miatt.
Az Európai Unió Szolidaritási Alapjából kaphat támogatást Románia a tavalyi árvizek utáni helyreállítási munkálatokra. A tervek szerint a parajdi beavatkozások és több Kovászna megyei település is érintett lehet.
A kormányfői megbízatás maximális hosszának korlátozását kezdeményezte alaptörvény-módosító javaslatában a Tisza-frakció két tagja szerdán.
Az ivóvíz- és csatornahálózat korszerűsítési munkálatok alatt minden gyergyószentmiklósi városrészben felásták az utakat. Történtek már korábban is visszaaszfaltozások, idén ennek szeretnének a végére járni. Elkezdődtek a helyreállítási munkálatok.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
szóljon hozzá!