
Gazdag program várja a hétvégén a Mikházi Széllyes Sándor Csűrszínházban az érdeklődőket. Archív
Fotó: Barabási Attila Csaba
Június 24. és 26. között indul a mikházi Szélyes Sándor Csűrszínház 2022-es évada. A szervezők a program szerint színházi előadásokkal, beszélgetőműsorral, néptáncszínházi előadással várják az érdeklődőket.
2022. június 22., 13:352022. június 22., 13:35
A Székelyhon érdeklődésére Szélyes Ferenc szervező, a Mikházi Csűrszínházi Egyesület elnöke elmondta: minden az előre megtervezett program szerint alakul, annyi változással csupán, hogy a június 24-ére, péntek este 6 órára beharangozott Ibsen – Tóth – Szokol: Torvald Helmernek (Nóra) című önálló előadóest, Szélyes-Szluka Brigitta műsora a Csűrszínház udvarán álló iskolai teremben lesz megtartva és nem a Janka villában. Ezt követően este 8-tól Darvas László: Karády zárkája című darabjával, Béres László rendezésében Bartha Boróka a Csűrszínházban lép színpadra.
Szombat délután 5-től John Michael Tebelak – Stephen Schwartz: Godspell című kétrészes musicall tekinthető meg a Janka villában. Este 6 órától az Érdekes emberek – különleges történetek sorozatban Lokodi Imre vendége Köllő Gábor plébános lesz az iskolában.
Szombaton este 8-tól a Szatmári Harag György Társulat Vajda Katalin: Anconai szerelmesek darabját játssza a Csűrszínházban.
Vasárnap este 8 órakor a Bekecs Néptáncszínház Örkény István Tóthék című néptáncszínházi előadásával lép színpadra a Cssűrszínházban.
A jegyek a helyszínen vásárolhatóak meg, illetve előzetesen lefoglalhatók Szélyes Ferencnél, a 0744-394 186-os telefonszámon.
A szervező érdeklődésünkre elmondta, megújult környezet várja a Mikházára érkezőket, ugyanis
Mindezt a Magyar Kormány Miniszterelnöksége jóvoltából, a Bethlen Gábor Alap Zrt. támogatásával. A színházi előadások között, illetve után korszerűsített, felújított büfé várja a résztvevőket.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
szóljon hozzá!