
Nem ez az első ilyen eset az RDE Hargitánál. Dolgoznak, hogy ne ismétlődjön meg az eset
Fotó: Barabás Ákos
Áramkimaradások okoztak fennakadást a hulladéklerakó tisztítórendszerében, emiatt csurgalékvíz jutott a telep esővíz-elvezető rendszerébe. Ezt maga a lerakót üzemeltető cég jelentette be közleményben. A dokumentumban az RDE Harghita Kft. elnézést kér.
2019. február 24., 17:482019. február 24., 17:48
2019. február 24., 17:542019. február 24., 17:54
„Többszörös áramkiesés gátolta péntek éjjel a cekendi hulladéktározó tisztítórendszerének működését.
– olvasható a szerkesztőségünknek küldött közleményben.
A Cekend-tetőn működő hulladéklerakó kezelője, az RDE Harghita Kft. a dokumentumban leszögezte: „munkatársaink földdel meggátolták a továbbfolyást, jelen pillanatban is a hozzávetőleg 1500 méteres sáncszakasz takarításával foglalkoznak. Valószínűleg a tisztított, már hólével keveredett csurgalék egy része a mezőre is kijutott, ennek mértékét a következő napokban felmérjük.” Mint a közleményből kiderül,
Az RDE Harghita elnézést kér az okozott kárért.
Két évvel ezelőtt a székelyudvarhelyi esővíz-elvezető hálózatba jutott a Cekend-tetőről származó csurgalékvíz, az eset nagy felháborodást váltott ki. A cég azóta több beruházást és fejlesztést is végrehajtott a rendszer korszerűsítése érdekében.
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Jóváhagyta szerdán a pénzügyminisztérium a nyugdíjasoknak szánt gyógykezelési jegyek odaítélését szabályozó tervezetet.
A szociális felügyelők márciusban országszerte 745 ellenőrzést végeztek, és 41 bírságot, illetve figyelmeztetést szabtak ki, összesen 282 ezer lej értékben a szociális ellátás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
A közalkalmazottak bére a készülő új törvény szerint egy olyan mechanizmus alapján emelkedne, amelyet a munkaügyi és a pénzügyminisztérium határozna meg a gazdasági növekedés, az infláció és a költségvetési mozgástér figyelembevételével.
Mintegy 44 millió lej jut idén a háromszéki önkormányzatok költségvetésének kiegyensúlyozására. A keretösszeget a polgármesterekkel való egyeztetés után osztotta el a megyei tanács úgy, hogy minden község kapjon legalább 200 ezer lejt.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves Arad megyei férfit, aki a nyomozók szerint két éven át szexuális erőszakot követett el élettársa kislánya ellen.
1 hozzászólás