
Fotó: Veres Nándor
Tűz ütött ki a közigazgatásilag Csíkszentgyörgyhöz tartozó Kotormányban kedden délután, a villámcsapás következtében kigyulladt csűrhöz és istállóhoz nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
2022. augusztus 30., 15:342022. augusztus 30., 15:34
2022. augusztus 30., 19:172022. augusztus 30., 19:17
A tűzeset a Csíkszentgyörgyhöz tartozó Kotormányban történt, a tűzoltóság tájékoztatása szerint a csíkszeredai hivatásos tűzoltóságtól két egység is kiszállt a helyszínre bevetési járművekkel, az oltást ugyanakkor a csíkszentgyörgyi és csíkszentimrei önkéntesek is segítik.
Egy csűr és egy istálló kapott lángra villámcsapás miatt Kotormányban – mondta el megkérdezésünkre Alina-Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője.
Fotó: Veres Nándor
A lángok a mintegy kétszáz négyzetméteren pusztítottak, végül a tüzet sikerült eloltaniuk. Személyi sérülés nem történt.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Erősebben ösztönözné az állam a sérülékenyebb munkavállalói kategóriákba tartozók alkalmazását. Új támogatásokat hagytak jóvá, több, már meglévőt módosítottak – ezek között szigorítások is vannak –, a kérdés már csak az, hogy lesz-e pénz mindegyikre.
Mozgásban is láthatjuk a decemberben mozikba kerülő harmadik, Dűne-filmet, ugyanis kijött hozzá az első – meglehetősen akciódús – előzetes.
Románia népessége 1991 óta fogy, a jelenség háttere mögött a gazdasági bizonytalanságnál mélyebb okok húzódnak meg: késői házasságkötés, átalakuló életformák, de egy különös székelyföldi jelenségre is felhívta a figyelmet Horváth István szociológus.
Az adóhatóság (ANAF) alkalmazottjának adta ki magát egy csaló, és egy gyulafehérvári cégvezetőn keresztül 86 ezer lejjel rövidített meg egy vállalkozást. A 49 éves női vállalkozó hozzáférést biztosított a csalónak egy laptophoz és egy mobilhoz is.
A közlekedési minisztérium idén szerény összegből gazdálkodik, és a nyári költségvetés-kiigazításkor további forrásokra lesz szükség a folyamatban lévő és az új beruházások finanszírozásához – jelentette ki kedden Ciprian Șerban közlekedési miniszter.
A tömbházas életforma próbára teszi a türelmet. Míg Sepsiszentgyörgyön a „szomszéd jóléte” is zavaró lehet, Kézdivásárhelyen a felelőtlen állattartás és a parkolási káosz adja a legtöbb munkát a helyi rendőröknek.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) megkezdte az áprilisi országgyűlési választásra keddig regisztrált mintegy 489 ezer levélben szavazó választópolgár számára a szavazási levélcsomagok postázását.
Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a pedagógusok bojkottja miatt idén elmaradjanak az országos vizsgák – jelentette ki kedden Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszter.
Több mint 144 300 nyolcadikos vett részt kedden a matematika próba-képességvizsgán – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Újra meghirdeti a nemzetpolitikai államtitkárság a Szülőföldön Magyarul Programot, amelyre keddtől lehet jelentkezni – mondta Nacsa Lőrinc a Facebook-oldalán közzétett videóban.
szóljon hozzá!