
Szentegyházát kétharmados többséggel vezetheti a következő négy évig az EMSZ-pártszövetség
Fotó: Pinti Attila
A győztes Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) polgármesterjelöltje mellett a két független induló is maga mögé utasította az RMDSZ jelöltjét Szentegyházán – tette közzé a helyhatósági választások végleges eredményét a szentegyházi városvezetés.
2020. szeptember 29., 10:342020. szeptember 29., 10:34
A 2958 érvényes szavazatból Lőrincz Csaba, az EMSZ jelöltje 2237 szavazatot (75,62 százalék), Rus Sándor, független polgármesterjelölt 330 szavazatot (11,15 százalék), míg Pető Csaba, szintén független polgármesterjelölt 260 szavazatot kapott (8,78 százalék). Az RMDSZ jelöltje, Both József a negyedik helyen végzett, 131 szavazattal (4,42 százalék).
A tanácsosi listára leadott szavazatok 70,60 százalékát (2013 szavazat) az Erdélyi Magyar Szövetség listája kapta, akik így 12 tanácsost küldhetnek a 15 tagú önkormányzati képviselő-testületbe. Az RMDSZ listájára 397-en szavaztak (13,92 százalék), így ők két helyet szereztek meg a helyi tanácsban, míg Rus Sándor független tanácsosjelöltként szintén bejutott a testületbe a szavazatok 8,41 százalékával, vagyis 240 szavazattal.
Két független tanácsosjelölt nem kapta meg a bejutáshoz szükséges szavazatmennyiséget Lőrincz Leventére 132-en pecsételtek (a szavazók 4,62 százaléka), míg Márton Gábornak 69-en szavaztak bizalmat (2,42 százalék).
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) riasztásokat adott ki csütörtökön az ország több régiójában várható viharok miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A védelmi minisztérium csütörtökön közölte, hogy radarrendszere légi célpontokat észlelt 10:08-kor az ukrán légtérben, a román-ukrán határ közelében.
Az útkarbantartási munkálatok részeként felújítják a parkolókat a Testvériség-sugárúton Csíkszeredában.
Súlyos baleset történt csütörtök délben Csíkszeredában, a zsögödi üzemanyagtöltő-állomásnál.
Spontán sztrájkba léptek csütörtök reggel a Romarm tagvállalatának, a brassói Carfil gyárnak az alkalmazottai a fizetésük elmaradása miatt.
Öt, Ukrajna felől érkező drón sértette meg Moldova légterét szerda éjszaka, egy további drónt pedig lezuhanva találtak Chișinău közelében.
1 hozzászólás