
Az Elit Ligát, a Román Kupát és a Szuperkupát is megnyerte idén az FK Csíkszereda U19-es csapata
Fotó: Pinti Attila
Történetének legnagyobb sikerét könyvelhette el a frissen lezárult idényben az FK Csíkszereda által működtetett Székelyföld Labdarúgó Akadémia: a 19 éveseknél fiatalabbak gárdája végrehajtotta a triplát, azaz megnyerte a bajnokságot, a Román Kupát és a Szuperkupát is.
2022. június 09., 15:522022. június 09., 15:52
A jövő tehát fényesnek látszik az akadémiánál, ezt azonban a jelen nehézségei még felülírhatják. A drágulások miatt megnövekedtek az akadémia fenntartási költségei, a tervezett beruházásokat is negatívan befolyásolhatja a kialakult helyzet. A járványügyi korlátozások felszabadulását is magával hozó idényben volt majdnem minden:
Hogyan értékelik az FK Csíkszeredánál az elmúlt évet, és milyenek a kilátások a közeljövőre? A Krónika Live-ban Szondy Zoltánnal, a futballklub elnökével beszélgetünk.
A videópodcast e heti műsorát csütörtökön 19.30-tól lehet megnézni a Krónika Facebook-oldalán és a Médiatér Youtube-csatornáján.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!