
Fotó: Pál Árpád
Ismeretlen elkövetők betörtek az Altex székelyudvarhelyi üzletébe, ahonnan több csúcskategóriás mobiltelefonnal távoztak.
2017. április 29., 16:022017. április 29., 16:02
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Gheorghe Filip érdeklődésünkre elmondta, a szombatra virradóan történt bűncselekmény egyelőre ismeretlen elkövetői egy hátsó bejáraton jutottak az üzletbe.
Az elsődleges információk szerint a tettesek egyből a mobiltelefonos részleghez mentek, ahonnan több csúcskategóriás készüléket vittek magukkal. Mivel épp egy tavaszi akcióra készült az üzlet, így a készlet is fel volt töltve. A rendőrség szóvivője elmondta, az üzletvezető és az alkalmazottak leltárt végeznek, hogy kiderítsék, tűnt-e el egyéb termék.
Gheorghe Filip elmondása szerint a szaküzlet ugyan fel volt szerelve biztonsági kamerákkal és mozgásérzékelőkkel, de nem működött az összes.
Valamennyi működése esetén a betörésről sokkal korábban értesültek volna, és több felvétel állna rendelkezésükre a nyomozás lefolytatásához – közölte a sajtóreferens.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki péntektől a pénzügyminisztérium.
Csapadékra, megerősödő szélre, villámlásra és jégesőre figyelmeztető előrejelzést adtak ki pénteken délelőtt több csík- és udvarhelyszéki településre.
Több meleg- és egy szélrekord is megdőlt csütörtökön – közölte a HugaroMet Zrt. az előzetes adatok alapján Facebook-oldalán.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
szóljon hozzá!