
Egymás után több helyszínen kellett beavatkozni. Ismétlődő csőtörések
Fotó: Molnár József/Facebook
Több napig szünetelt a vízszolgáltatás Tusnád község településein, illetve Tusnádfürdőn, mert egymást követték csőtörések az elmúlt hétvégén az elégtelen minőségű, a várost és a községet ellátó szállítóvezetéken. A helyreállítás, javítás nemcsak a körülmények, hanem az eszközhiány miatt is nehézkes, a város új vezeték építésére pályázna.
2021. január 26., 08:592021. január 26., 08:59
A Csíkszentsimonból Tusnádfürdőig tartó 15,8 kilométeres hosszúságú ivóvízszállító csővezeték időnkénti elszakadása komoly kihívás elé állítja a tusnádfürdői vízszolgáltatót, és igencsak próbára teszi a lakók türelmét.
Pénteken először Csíkszentsimon területén történt meghibásodás, amelyet úgy javítottak ki, hogy – mivel a szolgáltató Goscom Tusnád Kft. felszereltsége igen szerény –
Több szakaszon fémcső van a földben, noha a hét éve történt építéskor polietilén vezetéket fektettek le a teljes nyomvonalon – legalábbis eddig így tudták – számolt be Butyka Zsolt tusnádfürdői polgármester. Utána viszont Csíkverebes következett, ahol
Ott az úttest aszfaltburkolatát kellett feltörni kölcsönkért légkalapáccsal, és mélyre leásni. Egész napon át tartó munka után szombat estére ott is elvégezték a javítást, de ezt követően Csatószegben történt újabb szakadás. Ennek helyreállítását hétfőn tudták befejezni.
Fotó: Molnár József/Facebook
A szállítóvezeték nyomvonalán pénteken először Tusnád község településein szűnt meg a vízszolgáltatás,
A kényszerhelyzetben a szerencsésebbek saját kútjaikat használhatták, mások a szomszédoktól hordták a vizet, volt, aki havat olvasztott, vagy forrásvizet hozott.
Noha az évek óta fennálló vízprobléma megoldását Butyka Zsolt szerint a tusnádfürdői önkormányzat elsőrendű fontosságúnak tekinti, rövid távon ez nem lehetséges.
A városvezető szerint mivel az önkormányzati tulajdonú Goscom Tusnád Kft.-nek még jelentős tartozásai vannak, amíg ezt nem rendezik, sem a felszereltség javításáról, sem a regionális szolgáltató Harvíz Rt.-vel történő együttműködésről nem lehet érdemben tárgyalni.
A következőkben egy olyan, 550 ezer lej értékű, meglévő pályázati támogatást igyekeznek felhasználni a csővezeték javítására, amely 2016 óta a város rendelkezésére áll a Helyi Fejlesztések Országos Programja (PNDL) részéről. Így
A CNI-hez ugyanakkor újabb pályázatot nyújtanak be egy biztonsági vízhálózat építésére a meglévő mellé, amelyet üzemzavar esetén lehetne használni, hogy ne maradjanak víz nélkül a fogyasztók.
– nyomatékosította a polgármester.
Hegyimentőt ütött meg egy férfi, miután elégedetlen volt azzal, hogy nem segített megtalálni felesége hóba esett mobiltelefonját.
Javasolni fogja Craiova polgármestere, hogy a város tiszteletbeli polgárává avassák azt az indiai – mint utólag kiderült, nem nepáli – vendégmunkást, aki megmentette a befagyott tóba esett ötéves kislány életét.
A Intelligens Energia Egyesület (AEI) szerint a háztartási villamosenergia-fogyasztók akár 35 százalékkal is csökkenthetnék a számláikat, ha szolgáltatót váltanának, mivel a piacon jelenleg 1 lej/kWh alatti ajánlatok is elérhetők.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
1 hozzászólás