
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség (CJPC) szerdán közölte, hogy ideiglenesen bezárják Marosvásárhely legnagyobb bevásárlóközpontját, a Shopping Cityt, mert az ellenőreik csótányokat találtak több raktárhelyiségben és a folyosókon.
2024. január 24., 12:552024. január 24., 12:55
2024. január 24., 12:582024. január 24., 12:58
A felügyelőség közleménye szerint lakossági panasz nyomán tartottak ellenőrzéseket kedden délután a mallban működő élelmiszer-forgalmazó és vendéglátóipari szolgáltatóknál. Ezek közül négy létesítményben csótányokat találtak a raktárhelyiségekben és a folyosókon – írja az Agerpres hírügynökség a fogyasztóvédelem tájékoztatására hivatkozva.
emellett 20 ezer lej értékben szabott ki bírságokat.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
szóljon hozzá!