Csökken az oltakozási kedv. Egyre kevesebben jelentkeznek immunizálásra. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Maros megyében egyelőre tizennyolc helyszínen lehet igényelni a koronavírus elleni védőoltást, de jelentősen lecsökkentették a központok nyitvatartását. Vasárnap például sehol nem lehet vakcinát igényelni.
2022. február 15., 19:312022. február 15., 19:31
A Maros Megyei Prefektusi Hivatal tájékoztatása szerint keddtől megváltozott programmal fogadják a lakosokat a megyei oltóközpontok. Lesznek helyek, ahol hetente csak két délelőtt lehet kérni a koronavírus elleni oltást.
Marosvásárhelyen februárban négy helyszínen lehet védőoltást kérni. A legnépszerűbb a Mihai Eminescu Házban lévő központ, itt ezután hétfőtől csütörtökig 8–20 óra között lehet oltást igényelni. Emellett szerdától szombatig 8 és 20 óra között lehet oltásra jelentkezni a Tudor lakótelepi iskola tornaterméből a Shopping City bevásárlóközponthoz költöztetett oltóközpontnál. Az Ifjúsági házban és a marosvásárhelyi városháza víkendtelepi vendégházánál lévő központokban februárban még lehet jelentkezni, március elsejétől azonban bezárják ezeket.
A Portik Vilmos marosvásárhelyi alpolgármestertől kapott adatok szerint Marosvásárhelyen az elmúlt hetekben csökkent az oltást igénylők száma. Január utolsó hetében Marosvásárhelyen 1724-en oltatták be magukat, és ehhez még hozzáadódik 102, 5–12 év közötti gyermek immunizálása. Február második hetében, vagyis az elmúlt héten viszont a négy helyszínen csak 859-en jelentek meg, és a beoltott gyermekek száma 38 volt.
Nyárádszeredában hétfőn, szerdán és pénteken 8–14 óra között lehet jelentkezni az oltóközpontba, Erdőszentgyörgyön hétfőn, szerdán és szombaton 8–14 óra között, Szovátán pedig hétfőn és szombaton 8–14 óra között tart nyitva az oltóközpont. Segesváron, Szászrégenben és Nyárádtőn délutáni program szerint, 14–20 óra között fogadják az oltásra jelentkezőket. Segesváron hétfőtől csütörtökig, Szászrégenben hétfőn, kedden és csütörtökön, Nyárádtőn pedig hétfőn, szerdán, csütörtökön és pénteken lehet vakcinát kérni.
A megváltozott programról tájékoztatják azokat, akik a második oltásukat az elkövetkező napokban kell megkapják. Akik a harmadik oltásra jelentkeznek, ellenőrizzék, hogy az a központ, ahol korábban voltak, mikor tudja fogadni őket.
Romániai középiskolásoknak és egyetemistáknak kínál lehetőséget az ING Hubs Romania és a Bukaresti Közösségi Alapítvány ösztöndíjprogramja, hogy pénzügyi támogatással vehessenek részt nemzetközi vagy országos versenyeken, illetve szakmai táborokban.
Ismét megszervezik a civil szervezetek vásárát Marosvásárhelyen május 10-én a város központjában. A 22. alkalommal megrendezendő esemény az évtizedek alatt fontos találkozóhellyé nőtte ki magát, ahol Maros megye civil szervezetei mutatkoznak be.
Jelentős lehűlés várható csütörtökig Románia nagy részében az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteki előrejelzése szerint.
Április végén, május elején nagy májusi cserebogár-rajzásnak lehettünk szemtanúi. Jó tudni azonban, hogy nem ártalmatlan rovarokról beszélünk: nagy károkat okoznak a mező- és erdőgazdaságokban egyaránt.
Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni bánásmód „jó gyakorlatának modellje” – jelentette ki az elnökválasztás második fordulóba jutott két jelölt csütörtök esti tévévitáján Nicușor Dan.
Egyre gyakoribbak a forgalmi dugók Székelyudvarhelyen, amelyek az elmúlt napokban tovább fokozódtak. A kora reggeli és délutáni órákban rendre csúcsosodó forgalmi nehézségeket több, párhuzamosan zajló infrastrukturális fejlesztés okozza.
A Gyulafehérvári Caritas katolikus segélyszervezet számára május az ápolók hónapja, amikor kiemelt figyelem irányul azokra, akik nap mint nap mások testi-lelki jólétéért dolgoznak. Ennek keretében rendezték meg az Ápolók konferenciáját.
Az elnökválasztás második fordulójába került két jelölt, George Simion (AUR) és Nicușor Dan (független) csütörtök este először vitáznak a tévékamerák előtt.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog szolgálni.
szóljon hozzá!