
Fotó: Maroshévíz Polgármesteri Hivatala
Drámai pénzügyi helyzetről számolt be Sebastian Buzilă, Maroshévíz megválasztott polgármestere. A helyi képviselő-testület hétfői ülésén azt javasolta, hogy kérjenek pénzügyi amnesztiát a város költségvetési egyensúlyának helyreállítása érdekében.
2024. október 02., 15:132024. október 02., 15:13
2024. október 02., 15:232024. október 02., 15:23
Több mint 3 millió lej tartozást halmozott fel az önkormányzat különböző vállalkozások, beszállítók felé, és számos elvégzett munkálat ellenértékét még le sem számlázták a kivitelezők. Hogy ezek mekkora összeget jelentenek még, azt senki nem tudja – mondta el Sebastian Buzilă, megválasztott, hamarosan hivatalba lépő polgármester.

Botrányos jelenetek játszódtak le kedden délelőtt Maroshévíz Polgármesteri Hivatalában. Információink szerint a város főépítésze rátámadt a júniusban polgármesterré választott Sebastian Buzilăre, aki súlyos sérüléseket szenvedett.
Mint fogalmazott,
A fürdőközpont is azért van bezárva, mert nem tudnak a fűtéséhez pelletet vásárolni. A szemétszállítással is bajban vannak, mivel
Az iskoláknál nincs tüzelő, kérdéses, hogy lesz-e elég fa a fűtéshez a téli hónapokban – sorolta Buzilă, aki kiemelte, komoly probléma van ilyen téren a Kemény János Gimnáziumnál, amelynek megpróbálnak egy friss kitermelésből származó, így nyilván nedves, tehát nehezen égő fát adni az.
A helyzetet tovább súlyosbítja a város 10 millió lejes hitele, amelyből 2,6 millió lej törlesztése még hátravan, valamint két volt alkalmazott bérének kifizetése, akik pert nyertek a polgármesteri hivatal ellen.
– jelezte a politikus.
A hamarosan hivatalba lépő polgármester szerint a költségvetési problémák miatt több fontos városfelújítási projektet is elbuktak, mivel nem sikerült benyújtani a szükséges tanulmányokat és kérelmeket a finanszírozáshoz.
Sebastian Buzilă szerint a hivatal hamarosan működésképtelenné válhat, ha nem találnak gyors megoldást. Ezért az pénzügyi amnesztia bevezetését javasolta, amely véleménye szerint némi könnyítést jelenthet a város számára.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
1 hozzászólás