
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Alaposan lehűlt az idő vasárnapra virradóra az ország nagyrészében. Lakott területen ismét Csíkszeredában mérték a legalacsonyabb hőmérsékleti értéket, itt mínusz 9,4 Celsius-fokot regisztráltak a hajnali órákban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság hőtérképe szerint. A leghidegebb egyébként az Omu-csúcson volt, ahol mínusz 10,3 Celsius-fokot mértek.
2024. március 10., 09:372024. március 10., 09:37
Gyergyóalfaluban és Bodzafordulón mínusz 6,9 Celsius-fok volt hajnalban, Maroshévízen mínusz 5,9 Celsius fokot regisztráltak, míg Sepsiszentgyörgyön egy tizeddel kevesebbet, ott mínusz 5,8 Celsius-fok volt hajnalban.
Székelyudvarhelyen és Marosvásárhelyen is a mínusz tartományban voltak a hajnali hőmérsékleti értékek: előbbiben mínusz 1,2 Celsius-fokot, utóbbiban mínusz 1 Celsius-fokot regisztráltak vasárnapra virradóra.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
szóljon hozzá!