
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Ismét fagypont alatti hőmérsékleti értékekkel indult a reggel, a vasárnap hajnalban mért mínusz 8,2 Celsius fokot azonban nem ugrotta meg az ország újból leghidegebb pontjának számító Csíkszereda.
2024. október 21., 09:422024. október 21., 09:42
Csíkszeredában mínusz 7,2 Celsius-fokot mértek hétfőre virradóra, míg Bodzafordulón mínusz 6 Celsius-fok, Gyergyóalfaluban pedig mínusz 5 Celsius-fok volt a legalacsonyabb hőmérsékleti érték.
{K1}
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság hőtérképét a vasárnapival összevetve látszik, hogy kezd visszahúzódni a fagy,
a reggelek várhatóan enyhébbek lesznek az elkövetkező napokban,
a nappali hőmérsékleti értékek is magasabbak lesznek az ilyenkor megszokottnál,
csapadék kialakulására pedig nem igazán van esély
a meteorológusok előrejelzése szerint.
Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.
Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
szóljon hozzá!