
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Ismét fagypont alatti hőmérsékleti értékekkel indult a reggel, a vasárnap hajnalban mért mínusz 8,2 Celsius fokot azonban nem ugrotta meg az ország újból leghidegebb pontjának számító Csíkszereda.
2024. október 21., 09:422024. október 21., 09:42
Csíkszeredában mínusz 7,2 Celsius-fokot mértek hétfőre virradóra, míg Bodzafordulón mínusz 6 Celsius-fok, Gyergyóalfaluban pedig mínusz 5 Celsius-fok volt a legalacsonyabb hőmérsékleti érték.
{K1}
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság hőtérképét a vasárnapival összevetve látszik, hogy kezd visszahúzódni a fagy,
a reggelek várhatóan enyhébbek lesznek az elkövetkező napokban,
a nappali hőmérsékleti értékek is magasabbak lesznek az ilyenkor megszokottnál,
csapadék kialakulására pedig nem igazán van esély
a meteorológusok előrejelzése szerint.
Hetven évvel a fakó keselyűk eltűnése után végre úgy tűnik, minden feltétel adott hozzá, hogy visszatelepítsék a fajt Romániába. Dögevőként a keselyűk – habár emberi megítélésük sokszor negatív – fontos egészségügyi szerepet töltenek be.
Őrizetbe vették pénteken az ügyészek az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársát.
A kürpödi család egyetlen túlélő gyermekét sürgősségi eljárással nevelőszülői gondozásba helyezték, miután a másik négy testvér meghalt, kettő vízbefúlás, kettő pedig tüdőgyulladás szövődményei miatt.
A Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete: a 13 év alatti gyermekek számára teljesen tiltsák meg a közösségi médiához való hozzáférést, a 13 és 15 év közötti gyermekek számára pedig csak szüleik hozzájárulásával engedélyezzék azt.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
szóljon hozzá!