
Fotó: Tamás Gyopár
Hagyományos virágvasárnapi vásárt tartottak Gyergyócsomafalván. Az érdeklődök sokasága az ünnepi szentmise után kereste fel az árusok standjait, így dél körül elég szűknek bizonyult a Borsos Miklós Művelődési Ház előtere.
2017. április 09., 20:092017. április 09., 20:09
Húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó dekorációkat, kézműves csokoládét, befőtteket, szörpöket, faragott tárgyakat, ruhaneműt kínáltak a standokon a helyi termelők. Jelen voltak a Dévai Szent Ferenc Alapítványhoz tartozó csomafalvi Páli Szent Vince-napközibe járó gyermekek is, akik könyveket árusítottak, természetesen felnőtt felügyelettel. Szerencsésnek mondhatták magukat a stand mellett álló diákok, hiszen sorshúzással dőlt el, hogy ki árusítson e napon.
Fotó: Tamás Gyopár
A legtöbben idén is az írott tojások iránt érdeklődtek, de sokan csodálták a csipkézett, vagyis faragott tojásokat. Csipkézett tyúktojást, kacsatojást és strucctojást is kínáltak dekorációnak az ünnepi asztalokra.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.
Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
szóljon hozzá!