
A csíkszeredai képviselő-testület elfogadta Orbán Zsolt tanácsos, az RMDSZ frakció tagjának lemondását
Fotó: Gábos Albin
Személyes okokra hivatkozva lemondott önkormányzati képviselői tisztségéről Orbán Zsolt csíkszeredai tanácsos, akinek döntését hétfői rendkívüli ülésén fogadta el a képviselő-testület, és helyét megüresedettnek nyilvánították. Ugyanakkor a távhő árának drágulásáról is döntöttek az ülésen.
2023. november 13., 19:152023. november 13., 19:15
2023. november 13., 21:052023. november 13., 21:05
A csíkszeredai önkormányzati képviselők hétfői rendkívüli ülésén a testület elfogadta Orbán Zsolt tanácsos, az RMDSZ frakció tagjának lemondását. Az ülésre meghívót ugyan a sajtó nem kapott, de a hétfő este kiküldött közleményben egy mondat erejéig beszámoltak az önkormányzati képviselő lemondásáról.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere kérdésünkre elmondta,
Orbán Zsolt lemondásával kapcsolatban pedig azt mondta, személyes okokra hivatkozva mondott le.
Kerestük Orbán Zsolt önkormányzati képviselőt is, de egyelőre nem tudtunk vele beszélni, amint válaszol, frissítjük cikkünket. Tanácsosként több ciklusban képviselte a várost az RMDSZ színeiben.
A hétfői rendkívüli tanácsülésen több más határozatról is döntöttek, többek között a távhő előállítási és lakossági árának emeléséről.
Mint Lázár Péter, a városgazdálkodási igazgatóság vezetője rámutatott, az önkormányzatok arra vannak kötelezve, hogy 2030-ig szüntessék meg a távhő lakossági árának szubvencionálását. A jövőbeli beruházások tehát azt kell előrevetítsék, hogy
– írják a közleményben. Hozzátették az új távhőárak a Goscom Rt. költségvetésének bevételi oldalán is változásokat hoznak, ezt a kiigazított büdzsét fogadta el a testület.
A Csíki Trans Kft. költségvetését is kiigazították, amelyet a parkolási rendszer életbe léptetése miatt felmerülő új kiadások indokoltak.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
Viharosra fordul az időjárás az ország nagyrészében csütörtöktől. A csíkszeredaiakat Ro-Alertben is figyelmeztették a viharriasztásra, amiben a katasztrófavédelem kihangsúlyozza, hogy a szélsőséges időjárás idején mindenki gondoskodjon a biztonságáról.
4 hozzászólás