
Fotó: Pinti Attila
Miután meghalt az a 22 éves, gyimesközéploki nő, akit november 4-én késelt meg volt élettársa Csíkszereda központjában, a 33 éves férfit emberöléssel fogják gyanúsítani.
2022. december 05., 20:002022. december 05., 20:00
2022. december 05., 20:052022. december 05., 20:05
Dan Gîlcescu, a Hargita megyei törvényszéki ügyészség szóvivője az Agerpres hírügynökségnek megerősítette, az áldozat elhunyt a kórházban;
A 22 éves, gyimesközéploki nőre egykori élettársa, egy 33 éves, csíkkozmási férfi támadt rá Csíkszereda központjában, a megyeháza előtt. A férfi nyakon szúrta a fiatal nőt, majd elmenekült a helyszínről. Rövid időn belül elfogták, őrizetbe vették, majd a Hargita megyei törvényszék elrendelte 30 napos előzetes letartóztatását.

Belehalt sérüléseibe az a 22 éves, gyimesközéploki nő, akit november elején több késszúrással életveszélyesen megsebesített volt élettársa Csíkszeredában a nyílt utcán.

Sokakat aggaszt a közbiztonság kérdése Csíkszeredában a péntek délelőtti késelés után. Az esetről alig jött ki hivatalos információ, nagy a csend a hatóságok részéről, minden bizonnyal ez is hozzájárul a városlakók nyugtalanságához. Nem hagytuk annyiban.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.
Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.
2 hozzászólás