
Képünk illusztráció
Fotó: Balogh Orsolya
A tanintézet vezetőségének kérésére a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola hét osztályában függesztették fel csütörtöktől az oktatást két napig, mert sok diák felső légúti megbetegedések miatt hiányzott az iskolából.
2020. február 19., 18:012020. február 19., 18:01
A döntést a Hargita Megyei Tanfelügyelőséggel és a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatósággal egyeztetve hozták meg, ugyanez történt a Nagy Imre Általános Iskolában is, ahol egy osztályban szünetel a tanítás a megbetegedések miatt.
Tar Gyöngyi, az egészségügyi igazgatóság vezetője kérdésünkre elmondta, az egészségügyi minisztériumtól kapott módszertan szerint ők csak indokolt esetben, ha a tanulók legalább 20 százaléka beteg, adhatnak beleegyezést az oktatás felfüggesztésére, és ez nem lehet több öt napnál. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a diákoknak csak a felső légúti megbetegedés tüneteinek megszűnése után 48 órával ajánlott ismét visszatérni a tanintézetekbe, mert ha ez korábban történik meg, még megfertőzhetnek másokat.
Az Electrica villanyáram-szolgáltató vállalat térségünkben több helyszínen is munkálatokat tervez a következő napokban, ami miatt áramszünetre kell számítani.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
1 hozzászólás