
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Spontán konfliktus alakult ki péntek délután az egyik csíkszeredai bevásárlóközpontnál. Mint arról a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság beszámolt, a 112-es egységes sürgősségi hívószámra 16 óra 45 perckor érkezett riasztás nyomán, kevesebb mint 5 perc alatt szálltak ki a helyszínre.
2024. szeptember 27., 19:592024. szeptember 27., 19:59
2024. szeptember 27., 20:052024. szeptember 27., 20:05
A rendőrség speciális egységei és a csendőrök közbeavatkoztak és megakadályozták a tettlegességet. Hét személyt állítottak elő, és beszállították őket a csíkszeredai rendőrség székhelyére. Az első vizsgálatok szerint a verekedés spontán konfliktus nyomán tört ki.
A spontán konfliktus miatt kialakult botrány során az érintettek nem bántalmazták fizikailag egymást, nem semmisítettek meg vagyontárgyakat, értékeket.
A hatóságok kivizsgálást indítottak az incidens okainak és körülményeinek megállapítására, a verekedés valamennyi résztvevőjének azonosítására, a szükséges bizonyítékok összegyűjtésére és a jogi intézkedések megtételére, valamint a közrend és a köznyugalom megzavarása bűncselekménye miatt büntetőeljárás indítása van folyamatban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
3 hozzászólás