
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Az Unitárus Nők Országos Szövetsége (UNOSZ) szombaton Csíkszeredában tartja évi közgyűlését és konferenciáját. A helyi unitárius egyházközség templomában délelőtt tíz órakor kezdődő ünnepi alkalomra az Erdély-szerte, az egyházközségekben működő nőszövetségek küldötteit várják.
2019. augusztus 28., 17:522019. augusztus 28., 17:52
A mintegy 350 fősre tervezett éves találkozó keretében többek között átadják a vándorabroszt és felszentelik az új zászlókat. A helyi gyülekezet tagja, a Magyarországon élő Bedő Imre Női erő – férfi erő címmel tart előadást.
Az ünnepi istentisztelet szolgálatvégzője Molnár Imola baróti lelkész lesz. A konferenciát követően az UNOSZ éves közgyűlésére és tisztújításra is sor kerül, ugyanazon helyszínen. Az UNOSZ évenként megszervezett jelentős eseménye közebéddel zárul.
Tizenegyedik alkalommal hirdeti meg a MOL Románia és A Közösségért Alapítvány a Jogosítvány a jövőhöz nevű jótékonysági programját, amelynek kedvezményezettjei olyan fiatalok, akik támogatásra szorulnak a jogosítvány megszerzéséhez.
Nicușor Dan államelnök visszaküldte csütörtökön a parlamentnek megfontolásra a szélsőségesség elleni küzdelemről szóló törvényt, mivel meglátása szerint a jogszabály jelenlegi formája a „feszültségek felerősödéséhez” vezethet.
Három testvér konfliktusa miatt riasztották a rendőrséget, csendőröket, mentőket, de még a különleges bevetési szolgálatot is csütörtök délután Maros megyében.
A majdnem két héttel ezelőtt a Bucsecs-hegységben eltűnt fiatal brit turista keresése folytatódik, bár az utóbbi napokban mostohák voltak az időjárási körülmények – jelentette be csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
A hidrogén és a biogáz fontos szerepet játszanak a zöldenergiára való átállásban, de a széles körű alkalmazáshoz – különösen a tömegközlekedésben és a háztartásokban – még időre és további technológiai fejlesztésekre van szükség.
Letartóztatták a börtönökbe drogot csempésző hálózat kilenc tagját – köztük azt az ügyvédnőt is, akinek a segítségével a bűntényt elkövették.
Ausztria támogatja Románia csatlakozását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) – jelentette ki csütörtökön Christian Stocker osztrák kancellár, hozzátéve, hogy Románia olyan partner országa számára, amelyre számítani lehet.
Játéknak vélte és hazavitte a lezuhant orosz drónt egy helyi férfi a moldovai Pepeni határából, majd szét is szerelte – a rendőrség szerint a szerkezet katonai megtévesztésre szolgált, robbanóanyagot nem tartalmazott.
Cáfolta csütörtökön a belügyminisztérium a közúti forgalomra és a nyilvános helyekre kiterjedő megfigyelőrendszer működésbe hozásáról szóló információkat.
szóljon hozzá!