
Fotó: Borbély Fanni
Országszinten arányaiban Csíkszeredában élt a legtöbb magyar szavazati jogával – osztotta meg a sajtóval az államelnöki választás első fordulójának statisztikáit Borboly Csaba, az RMDSZ Csíki Területi Szervezetének elnöke.
2024. november 25., 17:142024. november 25., 17:14
„Száz magyar emberből Csíkszeredában ment el a legtöbb szavazni” – fogalmazott képletesen. Borboly Csaba nem tartja lehetetlennek, hogy jó kommunikációval az RMDSZ elérje az 5 százalékot a decemberi 1-jei parlamenti választáson.
– fogalmazott. A csíkszeredai eredmények szerint a 93 ezer szavazásra jogosult választópolgárból 43768 szavazott, a csíki voksok 84,47 százalékát Kelemen Hunor RMDSZ-es elnökjelölt kapta. Arányaiban Udvarhelyen száz magyarból ötvenen éltek szavazati jogukkal, Háromszéken negyvenöten, Maros megyében negyvenen.
Arra is kitért hétfői sajtótájékoztatóján a területi szervezet elnöke, hogy
„Ez a választás bebizonyította, hogy komolyan kell venni a közösségi platformokat.” Szerinte ezt figyelembe véve érhet el jó eredményt az RMDSZ a vásárnapi voksoláson.
Hajdu Gábor, az RMDSZ parlamenti képviselője szerint a szép csíkszeredai eredmények a kommunikációnak köszönhetők. „Az élő kapcsolat a legfontosabb” – fogalmazott. Külön kiemelte a fiatalok szerepét a választásban, mint mondta, egy új szavazóképes nemzedéket sikerült bevonni a közösségi életbe.
Szerda délutáni tanácskozásukon a koalíció vezetői megállapodtak abban, hogy 2026. július 1-jétől 4325 lejre nő a minimálbér.
Rövidzárlat miatt gyúlt ki a Nyujtódon áthaladó nyergesvontató, amely karton-kötegeket szállított. A tűzoltók eloltották a lángokat, jelenleg az úttest takarításán dolgoznak. Az autók jelenleg egy forgalmi sávon haladhatnak.
A Versenytanács szerdán összesen 135,2 millió lej (mintegy 26,6 millió euró) bírságot szabott ki a romániai dohánypiacon működő három vállalatra versenykorlátozó megállapodások miatt.
Adományozó látogatásra érkezett Székelyföldre az FK Csíkszereda testvérklubja, a budapesti Kispest Honvéd küldöttsége. A program szakmai egyeztetéssel indult, majd a csíkszentmártoni plébánián átadták az anyaországból hozott adományokat.
Közúti balesethez riasztották a sepsiszentgyörgyi rendőröket szerda délután. A rendőrség tájékoztatása szerint két személyautó ütközött össze a sepsiszentgyörgyi Oltmező és Csíki utcák találkozásánál.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint az októberi 2,5 százalékról novemberben 2,4 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
Menet közben gyulladt ki egy teherautó Nyujtódon, a 11-es országúton. A tűzeset következtében teljesen lezárták az utat a forgalom előtt – hívta fel a figyelmet a Kovászna megyei rendőrség december 17-én, szerdán.
Öt Hargita megyei séf munkáját ismerte el szerdán Székelyudvarhelyen Hargita Megye Tanácsának turisztikai szervezete, a Visit Hargita a Gasztrorégió Hagyományos Gyümölcsészet és Gyógynövénykultúra ismeretterjesztő szakmai nap részeként.
A képviselőház szerdán változatlan formában ismét megszavazta a fasiszta és legionárius propaganda büntetését szigorító törvénymódosítást, amelyet Nicușor Dan államfő megfontolásra visszaküldött a parlamentnek.
A Clearservice idén két rangos díjat is hazahozott, amelyek egyedülálló módon ismerik el a vállalat elkötelezettségét a munkatársak támogatásáért.
11 hozzászólás