
Fotó: Pinti Attila
Több mint egymillió lejt kapott a fejlesztési minisztériumtól a csíkszeredai távhőszolgáltató a megnövekedett energiaárak kompenzálása céljából. A tavalyhoz képest drasztikusan nőtt a hőenergia előállítási ára, így a 2021-es évi 7,4 millió lejes jövedelemhez képest idén 16,5 millió lejes jövedelemmel számol a közüzem.
2022. május 09., 22:002022. május 09., 22:00
2022. május 10., 12:242022. május 10., 12:24
A 2021-es évből származó 259-es számú törvény értelmében a fejlesztési minisztérium célirányosan, a megnövekedett energiaárak kompenzálása céljából utalt ki pénzeket azoknak a településeknek, ahol távhőrendszert működtetnek. A csíkszeredai önkormányzati képviselők legutóbbi ülésén fogadták el, hogy a fejlesztési minisztérium által biztosított 1,1 millió lejt megkapja a Goscom Rt., illetve a pénzből kapott a Poligen Power Energy Kft. is.
Biró Hajnalka, a Goscom Rt. igazgatója érdeklődésünkre megosztotta,
Viszont a lakástulajdonosi társulások akár még ezen feltételek bekövetkezte előtt kérvényezhetik a távhőszolgáltatás leállítását, így már vannak tömbházak, ahol nincs fűtés. Az eladott hőenergia-mennyiség nem nőtt jelentősen a tavalyi idényhez képest. A 2020. szeptember és 2021. április közötti időszakban 14 868 gigakalóriányi hőenergiát, az idei ugyanezen periódusban 14 958 gigakalóriányi hőenergiát értékesítettek. A vállalat jövedelme azonban a tavalyhoz képest várhatóan látványosabban magasabb lesz.
– magyarázta az igazgató. Hozzátette, a szolgáltató a saját költségvetéséből fedezi a termelési, fenntartási és karbantartási költségeket, a beruházások azonban a város költségvetéséből valósulnak meg. Csíkszeredában jelenleg mindössze 1765 lakrész, 19 intézmény és 15 cég számára szolgáltat távhőt a Goscom Rt.
A lakossági földgáz ára biztosan nem emelkedik 2027. március 31-éig, mert a kormány április elsejétől a jelenlegi ársapka helyett többszintű árplafont vezet be, és várhatóan a jövő hét végéig kidolgozza az ehhez szükséges teljes jogszabályi keretet.
A kormánynak meg kell találnia a költségvetési forrásokat a kisnyugdíjasok Szociáldemokrata Párt (PSD) által javasolt támogatására úgy, hogy közben ne boruljon fel a nehezen elért pénzügyi stabilitás – jelentette ki a pénzügyminiszter.
A szokásosnál hamarabb utalják ebben a hónapban a jogosultaknak a gyermekpénzt, a gyermeknevelési, valamint a beilleszkedési támogatást. Az érintettek bankszámlájára már pénteken megérkezik a pénz.
A ChatGPT-től kértek és kaptak jogi tanácsokat büntetés elkerülésére azok a román vasutasok, akiket hálókocsijegyekkel való üzérkedéssel vádol a bukaresti törvényszék ügyészsége.
A kormány mentesíti a kiszolgáltatott betegeket a betegszabadság első napjára járó juttatás megvonását előíró intézkedés alól – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
A kormány korszerűsíteni készül a vállalatok támogatási rendszerét, illetve új finanszírozási elveket és módszereket vezet be – jelentette ki a gazdaságélénkítő csomagot ismertető csütörtöki sajtótájékoztatóján a pénzügyminiszter.
Őrizetbe vettek három, latin-amerikai és európai drogkereskedőkkel kapcsolatban álló romániai kábítószer-kereskedőt, miután négy kilogramm kokaint és nyolc kilogramm hasist találtak egyikük autójában. A gépkocsivezető elfogásakor ellenállt.
Az amerikai hadsereg Abrams harckocsijainak jelenléte a smârdani gyakorlótéren megerősíti Washington szilárd elkötelezettségét a térség biztonsága és stabilitása mellett – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Átfogó ellenőrzési akciót tartott a Hargita megyei rendőrség szerdán, melynek célja az erdőgazdálkodási jogsértések feltárása, a közlekedési szabályok ellenőrzése és a közbiztonság erősítése volt.
A betegszabadság első napjára járó juttatás kifizetését megszüntető intézkedés átmeneti jellegű, és figyelembe veszi a valós helyzetet – jelentette ki Ilie Bolojan.
szóljon hozzá!