
Van ahol már fűtenek, mások azonban még kivárnak
Fotó: Veres Nándor
Egyelőre csak néhány közintézmény kérte a távfűtés elindítását, a lakószövetségek még kivárnak, holott az elmúlt napokban jócskán lehűlt az éjszakai hőmérséklet Csíkszeredában. A Goscom Rt. távhőszolgáltató készen áll a téli szezonra, az utolsó intézkedéseket végzik a rendszer feltöltésére.
2022. szeptember 21., 13:142022. szeptember 21., 13:14
2022. szeptember 21., 16:262022. szeptember 21., 16:26
Biró Hajnalka, a csíkszeredai Goscom Rt. igazgatója érdeklődésünkre elmondta, hogy az utolsó intézkedéseket végzik ezen a héten a rendszer teljes feltöltésére.

A hegyekben és a magasabban fekvő területeken bekövetkezett keddi havazás után lehűlés köszöntött be a térségbe, ami ezúttal is a hegyvidéket és a hegyközi medencéket érintette.
Ugyan a hőmérséklet eléggé lehűlt az utóbbi napokban, három egymás utáni napon is 10 Celsius fok alá csökkent a hőmérséklet, ami már indokolja a fűtés bekapcsolását, azonban
Az igazgató meglátása szerint takarékoskodni szeretnének a lakók, ezért nem kérték a lakástulajdonosi társulások a fűtést, és valószínűleg még kivárnak, mert az időjárás-előrejelzések szerint felmelegedés várható.
– tette hozzá. Tőle tudjuk, hogy a gigakalória lakossági ára egyelőre a régi áron marad, azaz 250 lejbe kerül. Csíkszeredában jelenleg közel 1800 lakás maradt a távhőhálózaton, illetve néhány közintézmény.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
Lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emeltek vádat egy magyarországi férfival szemben, aki úgy vitt el egy idegen kocsit, hogy abban benne volt a tulajdonos gyermeke – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
A vasutasok szakszervezeti szövetsége (FNFMCV) szerdán arra figyelmeztetett, hogy a romániai vasúti infrastruktúra tarthatatlan helyzetbe került, miután elakadt a Román Vasúti Infrastruktúra-kezelő Vállalat 2026-os költségvetésének elfogadása.
Ilie Bolojan szerint a villamos energia árának csökkentése alapfeltétele Románia gazdasági talpra állításának, ehhez azonban fel kell gyorsítani az energiatermelési, energiatárolási és hálózatkorszerűsítési beruházásokat.
Megdőlő melegrekordok, példátlan hőhullámok, 30 Celsius-fok fölötti hőmérsékleti értékek: ezek jellemzik most Európa egy részét. Több nagyvárosban is hőségriasztást adtak ki a napokban.
Míg Nyugat-Európát és a Balkán egy részét hőségriasztás sújtja, addig térségünkben még az elviselhető tartományokban mozognak a hőmérsékleti értékek. Májushoz képest azonban ezek is magasak.
szóljon hozzá!