
Helyszínelés a csíkszeredai balesetnél. Nem volt józan a kerékpáros
Fotó: Pinti Attila
Alkohol befolyása alatt lévő kerékpárost ütött el egy csíkszentimrei autóvezető a csíkszeredai Nagyrét utcában csütörtök délután. Szinte ugyanabban az időben egy másik csíkszentimrei sofőr lakótelepülésén egy hétéves, az úton szabálytalanul átkelő gyereket gázolt el.
2017. szeptember 22., 17:232017. szeptember 22., 17:23
2017. szeptember 22., 17:452017. szeptember 22., 17:45
A csíkszeredai Nagyrét és Tanorok utca találkozása közelében 13 óra után néhány perccel történt balesetet vizsgáló rendőrök megállapították, hogy az 52 éves helyi kerékpáros, A. A. 0,62 mg/liter légalkohol-koncentrációval közlekedett az úton, amikor egy 39 éves csíkszentimrei járművezető elütötte. A biciklis könnyebb sérüléseket szenvedett. A sofőr nem volt alkohol befolyása alatt.
Fotó: Pinti Attila
Szintén csütörtökön, kevéssel 13 óra után történt baleset Csíkszentimrén: egy 31 éves helyi nő kocsijával a 133-as községi úton közlekedve elgázolt egy hétéves gyereket, aki tiltott helyen, körültekintés nélkül kelt át az úttesten. A gyerek enyhén sérült. Mindkét ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indítanak eljárást – közölte pénteken a Hargita Megye Rendőr-főkapitányság.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
Ilie Bolojan szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fogja akadályoztatni az előrehozott választások kiírását, ha ilyen helyzet állna elő.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
szóljon hozzá!