
Helyszínelés a csíkszeredai balesetnél. Nem volt józan a kerékpáros
Fotó: Pinti Attila
Alkohol befolyása alatt lévő kerékpárost ütött el egy csíkszentimrei autóvezető a csíkszeredai Nagyrét utcában csütörtök délután. Szinte ugyanabban az időben egy másik csíkszentimrei sofőr lakótelepülésén egy hétéves, az úton szabálytalanul átkelő gyereket gázolt el.
2017. szeptember 22., 17:232017. szeptember 22., 17:23
2017. szeptember 22., 17:452017. szeptember 22., 17:45
A csíkszeredai Nagyrét és Tanorok utca találkozása közelében 13 óra után néhány perccel történt balesetet vizsgáló rendőrök megállapították, hogy az 52 éves helyi kerékpáros, A. A. 0,62 mg/liter légalkohol-koncentrációval közlekedett az úton, amikor egy 39 éves csíkszentimrei járművezető elütötte. A biciklis könnyebb sérüléseket szenvedett. A sofőr nem volt alkohol befolyása alatt.
Fotó: Pinti Attila
Szintén csütörtökön, kevéssel 13 óra után történt baleset Csíkszentimrén: egy 31 éves helyi nő kocsijával a 133-as községi úton közlekedve elgázolt egy hétéves gyereket, aki tiltott helyen, körültekintés nélkül kelt át az úttesten. A gyerek enyhén sérült. Mindkét ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indítanak eljárást – közölte pénteken a Hargita Megye Rendőr-főkapitányság.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
szóljon hozzá!