
Korlátozások lépnek életbe Csíkszeredában is a két ezreléken felüli fertőzöttségi arány miatt
Fotó: Pinti Attila
Meghaladta a 2 ezreléket a koronavírusos megbetegedések száma Csíkszeredában is, így az országos rendelkezések értelmében korlátozások lépnek érvénybe a hargitai megyeszékhelyen is.
2021. október 05., 14:232021. október 05., 14:23
A csíkszeredai városháza tájékoztatása szerint sportrendezvényekre csak a lelátók kapacitásának 50 százalékáig engedhetnek be nézőket, akiknek maszkot kell viselniük, és személyenként egy négyzetméter területet kell számukra biztosítani.
A mozik, az előadó- és a koncerttermek a kapacitásuk 70 százalékáig engedhetnek be nézőket, akiknek maszkot kell viselniük. Az előadások, koncertek, fesztiválok vagy más, szabad téren zajló kulturális rendezvények legtöbb 2500, maszkot viselő személy részvételével szervezhetők meg.
Családi rendezvények (esküvők, keresztelők) legtöbb 150 személy részvételével szervezhetők meg szabad téren, és legtöbb 100 személy részvételével a vendéglőkben, bárokban, szalonokban, kultúrotthonokban, rendezvénytermekben és rendezvénysátrakban a megfelelő egészségügyi óvintézkedések betartásával. A résztvevők számát 300-ra lehet emelni beltéren, ha a résztvevők számára személyenként két négyzetméter területet biztosítanak.
A szabadtéren zajló szabadidős és sporttevékenységeken legtöbb 30 személy vehet részt.
Decemberben öt erdélyi városban találkozhat a közönség Szőnyi Ferenccel, az ultratriatlon világbajnokkal, akit a világ „Racemachine”-ként és a „komáromi Vasemberként” ismer.
Olyan áramszolgáltatót keresel, akivel a saját anyanyelveden egyeztethetsz nemcsak a számlákról, hanem az energiahatékonyságról is, és arról, hogyan lehetsz környezetbarátabb anélkül, hogy lemondanál a kényelemről?
Első házként megszavazta a szenátus hétfőn azt a törvénytervezetet, amely szerint az endometriózisban szenvedő nők havi egy fizetett szabadnapra jogosultak.
Egy negyedikes fiú esete hónapok óta köztéma Marosvásárhelyen, miután több iskola elutasította az áthelyezését. Végül a Schiller-iskolába került, ahol a szülők tiltakozásba kezdtek: az osztály nem jár iskolába, bár még sosem találkoztak vele.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
szóljon hozzá!