Vuvuzeláktól volt hangos csütörtök délben a csíkszeredai büntetés-végrehajtási intézet környéke, ahol mintegy 50 börtönőr fejezte ki tiltakozását a bérek, a munkaerőhiány és az elavult munkaeszközök miatt.
2021. február 25., 13:552021. február 25., 13:55
2021. február 25., 16:292021. február 25., 16:29
Fotó: Veres Nándor
Vuvuzeláktól volt hangos csütörtök délben a csíkszeredai büntetés-végrehajtási intézet környéke, ahol mintegy 50 börtönőr fejezte ki tiltakozását a bérek, a munkaerőhiány és az elavult munkaeszközök miatt.
2021. február 25., 13:552021. február 25., 13:55
2021. február 25., 16:292021. február 25., 16:29
Fotó: Veres Nándor
December óta országszerte sztrájkolnak a börtönőrök, csütörtökön pedig a csíkszeredai büntetés-végrehajtási intézet is bekapcsolódott a tiltakozásokba. Az intézet elé vonult alkalmazottak feliratokkal, hangosbemondón közölt üzenetekkel és vuvuzelákkal nyomatékosították éveiket.
Fotó: Veres Nándor
Mint Gál Csaba szakszervezeti elnöktől a helyszínen megtudtuk, három fő oka volt a tiltakozási akciónak. Egyik céljuk annak elérése, hogy a törvény által szavatolt jogaikat tiszteletbe tartsa a jelenlegi kormány. Tudni kell ugyanis, hogy a 2017-ből származó 153-as közalkalmazotti bértörvény értelmében négy éven keresztül minden évben béremelést kellett volna eszközölni többek között a börtönőrök esetében. Ez 2019-ben és 2020-ban meg is valósult, az idei évre azonban befagyasztotta a béreket a kormány.
Fotó: Veres Nándor
Gál Csaba elmondása szerint a börtönőrök alapfizetéséhez különböző juttatások tevődnek hozzá, a gond viszont az, hogy
A fizetésekkel kapcsolatos elégedetlenség mellett a börtönökben jellemző súlyos munkaerőhiányt is kifogásolták a tiltakozáson. Folyamatosan kérik a személyzet bővítését, de ez nem történik meg, mi több, a nyugdíjazások miatt egyre csökken a létszám.
Fotó: Veres Nándor
Mindezek mellett a nem megfelelő munkaeszközök ellen is felemelték hangjukat, Gál Csaba példaként említette az elavult fegyverek és gépjárműpark okozta nehézségeket.
– hangsúlyozta a szakszervezeti elnök.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
3 hozzászólás