
Pavel Năstase
Fotó: Cotidianul.ro
Rangos konferenciával kezdődik a XV. Hargita Megyei Iskolanapok rendezvénysorozat: a jövő kedden kezdődő, több mint egyhetes rendezvény nyitókonferenciáján Pavel Năstase tanügyminiszter is részt vesz.
2017. május 03., 20:572017. május 03., 20:57
Az iskolanapok idei témája A modern technológiák az oktatásban. A május 9. és 18. között zajló eseménysorozat keretében Csíkszeredában, Székelyudvarhelyen, Gyergyószentmiklóson és Maroshévízen különböző témájú konferenciákon, fókuszcsoportos beszélgetéseken és módszertani tevékenységeken vehetnek részt az oktatók. A rendezvény megnyitóját a csíkszeredai Apáczai Csere János Pedagógusok Házában tartják kedden, ahol pedagógusok, iskolaigazgatók, a tanfelügyelőség munkatársai és tanügyi illetékesek képviseltetik magukat. A nyitókonferencián szakmai előadások, műhelymunkák és kiállítás is lesz,
A konzultáción többek között részt vesz Király András, a tanügyminisztérium államtitkára, illetve Pavel Năstase tanügyminiszter is. A nyitókonferenciát követően összegzik a megbeszélteket, következtetéseket vonnak le, amelyek hozzájárulhatnak az oktatás elősegítéséhez.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
Házkutatást tartottak hétfőn Maros megyében egy 2021 és 2026 között történt többszörös sikkasztás ügyében, amely során 136 ezer lejjel károsítottak meg egy állami intézményt – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az RMDSZ parlamenti képviselői és szenátorai jelen lesznek az ülésteremben a bizalmatlansági indítvány vitáján, de nem fognak szavazni – jelentette be hétfőn Kelemen Hunor.
Felmelegszik az idő az egész országban, a nappali értékek egyes régiókban akár a 28 Celsius-fokot is elérhetik, míg az éjszakai minimumok több helyen is csak 12–13 fokig esnek vissza.
Két ittas sofőrt és egy bejegyzetlen gépjárművel közlekedőt is lefüleltek a rendőrök Gyergyó- és Udvarhelyszéken a hosszú hétvége folyamán.
szóljon hozzá!