
Fotó: Dénes Dávid/Csíkszeredai Könyvvásár
Különleges kiállítással gazdagotott Csíkszereda szombaton, az itt tartott könyvvásár részeként. A Huszonhat év – Petőfi Sándor kiállítás Budapest után egyből ide érkezett.
2023. május 13., 22:392023. május 13., 22:39
2023. május 14., 10:302023. május 14., 10:30
A budapesti premierje után, rögtön Csíkszeredába utazott a Huszonhat év – Petőfi Sándor című kiállítás, ami a 200 éve született Petőfi életét meséli el, fókuszba helyezve Petőfihez kapcsolódó fogalmakat, idézeteket, gondolatokat – számol be Facebook-oldalán a könyvvásár kommunikációs csapata.
Fotó: Dénes Dávid/Csíkszeredai Könyvvásár
Mint a beszámolóból kiderül, a kiállítást Juhász Anna irodalmár nyitotta meg a Promenádon, amely minden érdeklődő rendelkezésére áll a továbbiakban.
Fotó: Dénes Dávid/Csíkszeredai Könyvvásár
A tavalyi nagysikerű Tamási Áron 125 című kiállítás után a Petőfi Kulturális Ügynökség ezúttal a Petőfi Sándort középpontba helyező kültéri tárlatot hozta el Csíkszeredába. A kiállítás keretében 16 táblán a fontosabb életrajzi eseményeket vonultatják fel, Petőfi-idézetek, válogatott képi anyag jelenik meg, de Petőfinek a más szerzőkkel való kapcsolódásait is felvillantják.
Fotó: Dénes Dávid/Csíkszeredai Könyvvásár
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
szóljon hozzá!