
Fotó: Korodi Attila/Facebook
Testvérvárosi szerződést írt alá szerdán délben Győrben Dézsi Csaba András és Korodi Attila, a nyugat-magyarországi megyeszékhely, illetve Csíkszereda polgármestere. A két város elsősorban a gazdaságban, az oktatásban és a kultúrában lát együttműködési lehetőséget, a szerződésaláíráson túl pedig meg is történtek az első érdemi lépések a kapcsolat elmélyítése érdekében – tájékoztat közleményben Csíkszereda Polgármesteri Hivatala.
2022. május 18., 22:272022. május 18., 22:27
2022. május 19., 12:452022. május 19., 12:45
A győri városháza dísztermében szervezett ünnepélyen részt vett Győr városvezetése, Csíkszeredából pedig Korodi Attila mellett Sógor Enikő alpolgármester és Wohlfart Rudolf főjegyző. Elhangzott a magyar és a székely himnusz, versszavalat és a világhírű Jávorkai-testvérek sajátos vonós előadása után a két elöljáró foglalta össze ünnepi gondolatait.
Fotó: Korodi Attila/Facebook
A beszédeket követően megtörtént az ünnepélyes szerződés-aláírás, majd a „szódavíz városának”, Győrnek a polgármestere díszdobozban szódásüveget, Korodi Attila pedig Siklódi Ferenc, Csíkszereda emblematikus épületeit ábrázoló metszetét ajándékozta kollégájának.
Fotó: Korodi Attila/Facebook
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
1 hozzászólás