
Nem jár alanyi jogon, kérvényezni kell a tanévkezdési támogatást. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Többek között az Európai Unió által finanszírozott 500 lejes tanszertámogatás részleteiről számolt be Csíkszereda polgármestere hétfőn.
2020. augusztus 31., 14:502020. augusztus 31., 14:50
Mint Ráduly Róbert Kálmán kiemelte, a támogatás az elemi és általános iskolásokat, illetve az óvodásokat egyaránt érinti, de tudni kell, hogy
„Három feltételnek kell eleget tenni:
csíkszeredai lakcímmel kell rendelkezni,
az oktatási intézménytől kérni kell egy igazolást,
és a júliusi fizetésigazolást is csatolni kell, amely szerint az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a meghatározott összegeket”
– ismertette a polgármester, hozzátéve, a iskolások esetében ez a küszöbérték a bruttó minimálbér fele, ami 1115 lej, az óvodások esetében pedig 284 lej van meghatározva. A dokumentumokat – a hivatalos formanyomtatvánnyal együtt, amit a napokban közzétesz a hivatal – szeptember 11-én éjfélig kell eljuttatni a szocialis@szereda.ro e-mail címre, ahová elégséges a dokumentumokról készült fénykép, vagy személyesen kedden és csütörtökön 9–11 óra között az Akác utca 1-es szám alá.
A város észak-dél irányú elkerülő útja kilencven százalékban kész van, a héten következik az utolsó fázisa a munkálatoknak, amikor lefektetik a kopóréteget – tudatta a városvezető. Tekintettel arra, hogy a talaj mocsaras, a forgalom előtt való megnyitása óta folyamatosan figyelik az aszfalt süllyedését. A legutóbbi mérések szerint
A kopóréteg lefektetése után felfestik a végleges útjelzéseket is. A lezárt útszakasz forgalma elterelődik a korábban is használt felüljáró híd irányába.
Valószínűleg a Csíki Mozi lesz az esti vetítések helyszíne. A 252 férőhelyből csak 126 lesz elérhető a járványügyi korlátozások miatt. Archív
Fotó: Pinti Attila
A filmes eseményt szeptember 15–20. között tartják, a délutáni vetítések a Mikó-várban lesznek, míg az esti filmeket a Csíki Moziban vetítik. „Idén úgy döntöttünk, összevonunk két filmes rendezvényt: keddtől csütörtökig a Filmszereda – Székelyföldi Mozgóképfesztivál vetítéseire, míg péntektől vasárnapig a Filmtettfeszt kínálatára lehet majd jegyet váltani.
– válaszolta kérdésünkre a polgármester. A hatnapos rendezvény programja jövő héten lesz nyilvános, de előzetesen megtudtuk, hogy több magyarországi és romániai film premierjére is sor kerülhet, hiszen a világjárvány következtében több bemutató is elmaradt.
A Csíkszeredai Könyvvásár szeptember 24–27. között lesz megtartva. Elsődleges helyszín az Erőss Zsolt Aréna, de a bejelentkező kiadók számától függően akár a Mikó-várba is átköltöztethetik az eseményt.
Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.
Dominic Fritz csütörtökön jogerősen elvesztette az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség ellen indított perét a legfelsőbb bíróságon. Az ANI korábban érdekellentétet állapított meg vele szemben.
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy indulni készül a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt büntetőeljárást indított Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester ellen. Az elöljárót 60 napra hatósági felügyelet alá helyezték.
Közösen kérte Románia és Szlovákia az Európai Bizottságtól a barnamedvék szigorú védelmi szabályainak felülvizsgálatát. A két ország szerint a növekvő állomány egyre nagyobb terhet ró a helyi közösségekre, a gazdákra és a közbiztonságra.
Keres még négy felnőttet a rendőrség Hargita megyében az idei eltűnéses esetek közül. Az év első öt hónapjában 32 bejelentést regisztráltak, a 11 eltűnt gyermeket mind megtalálták, a felnőttek közül azonban négyen továbbra sem kerültek elő.
szóljon hozzá!