
A kavicsozott utcák korszerűsítésére is egy lehetőség a helyreállítási alap nyújtotta támogatás
Fotó: Veres Nándor
Csíkszeredában olyan további fejlesztések, beruházások terveit kell elkészíteni az elkövetkező időszakban, amelyek megvalósítása érdekében az országos helyreállítási terv biztosította támogatásokért lehet pályázni. Jelenleg ugyanis egyetlen ilyen „elfekvő” dokumentációval sem rendelkezik a város.
2021. július 18., 21:302021. július 18., 21:30
Jelentős összegekben részesülhetnek a megyeszékhelyek az országos helyreállítási terv révén lehívható alapokból, amennyiben megfelelően megalapozott fejlesztési elképzelésekre igényelnek finanszírozást. Ehhez viszont megfelelő tervekre, vagy legalább megvalósíthatósági tanulmányokra van szükség, amennyiben ezek nem készülnek el időben, a rendelkezésre álló összegeket nem lehet felhasználni.
Csíkszereda nem áll jól ezen a téren, nincs erre felkészülve.
– ismertette kérdésünkre Bors Béla alpolgármester. Ezért arra készülnek, hogy év végéig, illetve jövő év elején rendelkezzen a város olyan dokumentációkkal, amelyek alapján megpályázható az országos helyreállítási terv biztosította finanszírozás.
Ha övezeti rendezési tervvel rendelkező belterületünk lett volna, már lehet, hogy elkezdődött volna a szociális, illetve ifjúsági lakások, vagy a bölcsődeépítés folyamata” – példálózott. Úgy értékelte, hogy
„Ha csak megnézzük Szécseny esetét, ahol közel 20 kilométernyi utat kellene korszerűsíteni, az már egy nagyberuházás. De a lakóépületek hőszigetelését is lehet folytatni, ehhez fel kell készülni, ezért is akarunk meghirdetni nemsokára egy újabb jelentkezési lehetőséget a tömbházak számára” – említette.
Ugyanakkor számos fejlesztési lehetőség van még, más városszéli övezetek, például Csíksomlyó vagy Csiba kavicsozott útjait is kellene korszerűsíteni, járdákat építeni. Így a szükséges tanulmányok és tervek elkészítése sürgető feladattá vált.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
Elképzelés már van, most a várható költségeket is tartalmazó számításokat kell elkészíteni a Csíkszeredában tervezett parkolóház számára. A város saját beruházásaként épülne, amelyhez finanszírozást is kell majd találni.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
2 hozzászólás