Hirdetés
Hirdetés

Csíkszereda nem rendelkezik beruházási tervekkel, úgyhogy sietnie kell, ha pályázni akar

A kavicsozott utcák korszerűsítésére is egy lehetőség a helyreállítási alap nyújtotta támogatás •  Fotó: Veres Nándor

A kavicsozott utcák korszerűsítésére is egy lehetőség a helyreállítási alap nyújtotta támogatás

Fotó: Veres Nándor

Csíkszeredában olyan további fejlesztések, beruházások terveit kell elkészíteni az elkövetkező időszakban, amelyek megvalósítása érdekében az országos helyreállítási terv biztosította támogatásokért lehet pályázni. Jelenleg ugyanis egyetlen ilyen „elfekvő” dokumentációval sem rendelkezik a város.

Kovács Attila

2021. július 18., 21:302021. július 18., 21:30

Jelentős összegekben részesülhetnek a megyeszékhelyek az országos helyreállítási terv révén lehívható alapokból, amennyiben megfelelően megalapozott fejlesztési elképzelésekre igényelnek finanszírozást. Ehhez viszont megfelelő tervekre, vagy legalább megvalósíthatósági tanulmányokra van szükség, amennyiben ezek nem készülnek el időben, a rendelkezésre álló összegeket nem lehet felhasználni.

Hirdetés

Csíkszereda nem áll jól ezen a téren, nincs erre felkészülve.

Idézet
Jelen pillanatban kézzelfogható tervünk nincs, a meglévők alapján egyrészt szerződéskötés következik a munkálatokra, vagy közbeszerzési kiírásra várunk, vagy már kivitelezési szerződéseket írtunk alá a beruházásokra

– ismertette kérdésünkre Bors Béla alpolgármester. Ezért arra készülnek, hogy év végéig, illetve jövő év elején rendelkezzen a város olyan dokumentációkkal, amelyek alapján megpályázható az országos helyreállítási terv biztosította finanszírozás.

Megvan a helye a pénznek

Ha övezeti rendezési tervvel rendelkező belterületünk lett volna, már lehet, hogy elkezdődött volna a szociális, illetve ifjúsági lakások, vagy a bölcsődeépítés folyamata” – példálózott. Úgy értékelte, hogy

akár az infrastruktúra további fejlesztésére, akár idősotthon, vagy a már említett lakások, illetve bölcsőde építésére, de lakóövezetek fejlesztésére is felhasználható majd a támogatás.

„Ha csak megnézzük Szécseny esetét, ahol közel 20 kilométernyi utat kellene korszerűsíteni, az már egy nagyberuházás. De a lakóépületek hőszigetelését is lehet folytatni, ehhez fel kell készülni, ezért is akarunk meghirdetni nemsokára egy újabb jelentkezési lehetőséget a tömbházak számára” – említette.

Több olyan tömbház van a városban, amelyek korábban pályáztak ugyan a Regionális Operatív Program biztosította hőszigetelési támogatásra, de a feltételek miatt elutasították a jelentkezésüket – ezekre a lakószövetségekre mind számítanak.

Ugyanakkor számos fejlesztési lehetőség van még, más városszéli övezetek, például Csíksomlyó vagy Csiba kavicsozott útjait is kellene korszerűsíteni, járdákat építeni. Így a szükséges tanulmányok és tervek elkészítése sürgető feladattá vált.

Hirdetés
2 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 10., hétfő

Ugyanaz érvényes két székelyföldi megyére, mint a két tengerparti megyére

Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.

Ugyanaz érvényes két székelyföldi megyére, mint a két tengerparti megyére
Hirdetés
2026. augusztus 10., hétfő

Több ezres különbség: megvannak a legfrissebb adatok a természetes szaporulatról Romániában

Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.

Több ezres különbség: megvannak a legfrissebb adatok a természetes szaporulatról Romániában
2026. augusztus 10., hétfő

Csendőröket kellett kihívni a román tengerpartra, mert többen a nagy hullámokban is fürödni akartak – videóval

A csendőrök beavatkozására volt szükség vasárnap Eforie tengerparti strandjain, miután több turista figyelmen kívül hagyta a vízimentők által kitűzött vörös zászlót, és a kétméteres hullámok közé merészkedett.

Csendőröket kellett kihívni a román tengerpartra, mert többen a nagy hullámokban is fürödni akartak – videóval
Hirdetés
2026. augusztus 10., hétfő

Összefogtak a szakszervezetek a bértörvénytervezet módosításáért

Az alapbérek differenciálása a kórház besorolásának megfelelően, a jövedelem védelme és a finanszírozás garantálása – a szakszervezetek közös javaslatot dolgoztak ki a bértörvénytervezet módosítására. Elkezdődhetnek az alkalmazások is a kórházakban.

Összefogtak a szakszervezetek a bértörvénytervezet módosításáért
2026. augusztus 09., vasárnap

Három férfit vettek őrizetbe a megtámadott mentőautó ügyében

A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.

Három férfit vettek őrizetbe a megtámadott mentőautó ügyében
2026. augusztus 09., vasárnap

Raed Arafat: elfogadhatatlan az életmentők elleni erőszak

A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.

Raed Arafat: elfogadhatatlan az életmentők elleni erőszak
Hirdetés
2026. augusztus 09., vasárnap

Fejszékkel támadtak a mentősökre egy TikTokon terjedő álhír miatt – videóval

Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.

Fejszékkel támadtak a mentősökre egy TikTokon terjedő álhír miatt – videóval
2026. augusztus 09., vasárnap

Aratókalákával idézték fel a múltat Csíkszentkirályon

Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.

Aratókalákával idézték fel a múltat Csíkszentkirályon
2026. augusztus 09., vasárnap

A hétvégi felszusszanás után hétfőtől ismét visszatér a kánikula

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.

A hétvégi felszusszanás után hétfőtől ismét visszatér a kánikula
Hirdetés