
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Kénytelen volt reagálnia Klaus Iohannis államfőnek a Csíksomlyón kedden éjjel kilőtt medvék ügyére, miután egy újságíró firtatta a témát.
2024. május 22., 18:362024. május 22., 18:36
Klaus Iohannis államfő a biodiverzitás világnapja és a közelgő nemzeti parkok európai napja alkalmából a Királykő Nemzeti Parkba látogatott, ahol újságírók kérdéseire is válaszolt. Egyikük a Csíksomlyón kedden éjjel kilőtt medvékkel kapcsolatban kérdezte az államelnököt, úgy fogalmazva, hogy
Az államfő válaszában kitért arra, hogy ez bonyolult kérdés, és noha soha nem kívánatos, hogy egy vadon élő állatot kilőjenek, néha mégis elkerülhetetlen.
„Együtt élünk a vadon élő állatokkal, gyakran ugyanazon az élőhelyen, így sajnos a konfliktusok nem mindig elkerülhetők” – magyarázta az államfő, aki részben pozitívumnak tekinti és büszkeségre ad okot, hogy Romániában nagyon sok medve él, másrészt viszont konfliktusokhoz vezethet ember és állat között, ha a nagyvad veszélyezteti a gazdaságokat.
„Mindig az ott élő emberek döntése, hogyan oldják meg ezt a konfliktust” – zárta Klaus Iohannis.

Három lövéssel terítettek le három medvét Csíksomlyón kedd éjjel, miután a vadállatok házakba, udvarokba akartak betörni, és mivel nem tudták elűzni, ezért kénytelenek voltak kilőni őket.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Hétfőn országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
Újabb fontos lépést tettünk azért, hogy több parkolóhely legyen Marosvásárhelyen, a Kövesdomb negyedben.
1 hozzászólás