
Több agresszió történik Csíkszeredában, mint amennyi a hatóságok tudomására jut. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy férfit és egy nőt bántalmazott négy fiatal Csíkszereda központjában szombaton este, a velük történteket pedig közzétették Facebookon is, a Civil Csíkszereda csoportban. A hozzászólások révén felszínre került, hogy gyakoribbak az ilyen esetek, mint amennyi a hatóságok és a nyilvánosság tudomására jut. Sokan a közbiztonság romlása miatt aggódnak.
2023. február 20., 12:292023. február 20., 12:29
2023. február 20., 12:402023. február 20., 12:40
Szombaton este, 22.30-kor a csíkszeredai Majláth Gusztáv Károly téren egy férfit és egy nőt bántalmazott négy fiatal. A történtekről a férfi számolt be a Facebookon, a Civil Csíkszereda csoportban. Mint írta: négy fiatal támadta le őket, cigarettát követelve tőlük.
„Amikor közöltük, hogy nem cigarettázunk, és így nincs is ahogy legyen nálunk, impulzívan kezdtek viselkedni. Trágár megjegyzéseket kezdtek a fejünkhöz vágni” – mesélte. A helyzet odáig fajult, hogy
Végül hagyták, hogy távozzanak, de előbb még leütötték a sapkát a fejéről, és megrúgták, majd közölték a vele lévő nővel, hogy „ne bámuljon, mert ő is kap”.
Az eset kapcsán feltette a kérdést, hogy mit lehet ilyen esetekben tenni.
– írta a férfi.
Bejegyzésére közel 150-en válaszoltak, többen közülük jelezték, velük is megesett hasonló, sokan pedig úgy vélték, nagyon megromlott a város közbiztonsága az utóbbi időben. „Sajnos, nem kell egészen estig várni az ilyen esetekkel.
– fogalmazott az egyik hozzászóló. Egy másik pedig azt írta, hogy az a legszomorúbb, hogy a tisztességes polgárok lassan nem mernek kimenni az utcára, mert elvesztették bizalmukat a város vezetőségében, a rendfenntartókban.
– vélekedett.
A bejegyzéshez Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is hozzászólt. „Fontos ez a jelzés. Muszáj az ilyen eseteknek utánanézni, mert másként nem lehet változtatni. Egy jó ideje eltűntek az ilyen esetek, de a napokban még egy jelzés jött felénk.
– írta. Ugyanakkor válaszolt a bejegyzésre Dombi Gyula, a csíkszeredai helyi rendőrség parancsnoka is, aki mindenképp arra biztatja az érintetteket, hogy
„Meg kell tenni a megfelelő lépéseket. A helyi rendőrség az állományának/nagyságrendjének függvényében tud jelen lenni az utcákon. Arra biztatom, tegyen feljelentést. Utána nézünk, kivizsgáljuk a szombati esetet” – írta.
Az eset kapcsán Dombi Gyula, a csíkszeredai helyi rendőrség vezetője sajtótájékoztatót tart héftőn délután, a részletekre majd visszatérünk.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
Demeter András István lemondott kulturális miniszter pénteken közölte, hogy a felmentéséről szóló elnöki rendelet közzétételéig változatlan eltökéltséggel látja el feladatait.
A marosvásárhelyi tanácsosok megnyirbálták a városvezetés által benyújtott hitelösszeget, az eredeti százötvenmillió lejes kölcsön helyett csak nyolcvannyolcmillió lejes keretet fogadtak el. A tervezett beruházásokat is módosították.
A hosszú hétvégén az ország nagy részén légköri instabilitásra, átmeneti esőkre és időnként megélénkülő szélre lehet számítani – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) ügyeletes meteorológusa, Oana Catrina.
Sulyok Tamás köztársasági elnök az Európa Tanács alkotmányjogi tanácsadó testületétől kérte a fennálló alkotmányos kérdések értékelését és a testület szakértői közreműködését – közölte a Sándor-palota pénteken az MTI-vel.
Gyergyószentmiklós önkormányzata átfogó közigazgatási és városüzemeltetési átszervezést visz véghez. Amellett, hogy a kötelező létszámcsökkentést végrehajtják, a hatékonyabb működést, lakosságot jobban kiszolgáló hivatalt ígérnek.
Elfogadták a csíkszeredai Fodor Sándor park körüli út-és járdahálózat felújítására a megvalósíthatósági tanulmányt az önkormányzati képviselők májusi ülésén pénteken egyéb határozatok mellett. A beruházás értékét közel 7 millió lejre becsülték.
Az ország nagy részét érintő viharos szélre adott ki pénteken elsőfokú (sárga) riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Ismét meghosszabbította a Brassó Megyei Törvényszék Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke, valamint Kurkó András, a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt igazgatóhelyettese hatósági felügyeletét.
2 hozzászólás