
Több agresszió történik Csíkszeredában, mint amennyi a hatóságok tudomására jut. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy férfit és egy nőt bántalmazott négy fiatal Csíkszereda központjában szombaton este, a velük történteket pedig közzétették Facebookon is, a Civil Csíkszereda csoportban. A hozzászólások révén felszínre került, hogy gyakoribbak az ilyen esetek, mint amennyi a hatóságok és a nyilvánosság tudomására jut. Sokan a közbiztonság romlása miatt aggódnak.
2023. február 20., 12:292023. február 20., 12:29
2023. február 20., 12:402023. február 20., 12:40
Szombaton este, 22.30-kor a csíkszeredai Majláth Gusztáv Károly téren egy férfit és egy nőt bántalmazott négy fiatal. A történtekről a férfi számolt be a Facebookon, a Civil Csíkszereda csoportban. Mint írta: négy fiatal támadta le őket, cigarettát követelve tőlük.
„Amikor közöltük, hogy nem cigarettázunk, és így nincs is ahogy legyen nálunk, impulzívan kezdtek viselkedni. Trágár megjegyzéseket kezdtek a fejünkhöz vágni” – mesélte. A helyzet odáig fajult, hogy
Végül hagyták, hogy távozzanak, de előbb még leütötték a sapkát a fejéről, és megrúgták, majd közölték a vele lévő nővel, hogy „ne bámuljon, mert ő is kap”.
Az eset kapcsán feltette a kérdést, hogy mit lehet ilyen esetekben tenni.
– írta a férfi.
Bejegyzésére közel 150-en válaszoltak, többen közülük jelezték, velük is megesett hasonló, sokan pedig úgy vélték, nagyon megromlott a város közbiztonsága az utóbbi időben. „Sajnos, nem kell egészen estig várni az ilyen esetekkel.
– fogalmazott az egyik hozzászóló. Egy másik pedig azt írta, hogy az a legszomorúbb, hogy a tisztességes polgárok lassan nem mernek kimenni az utcára, mert elvesztették bizalmukat a város vezetőségében, a rendfenntartókban.
– vélekedett.
A bejegyzéshez Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is hozzászólt. „Fontos ez a jelzés. Muszáj az ilyen eseteknek utánanézni, mert másként nem lehet változtatni. Egy jó ideje eltűntek az ilyen esetek, de a napokban még egy jelzés jött felénk.
– írta. Ugyanakkor válaszolt a bejegyzésre Dombi Gyula, a csíkszeredai helyi rendőrség parancsnoka is, aki mindenképp arra biztatja az érintetteket, hogy
„Meg kell tenni a megfelelő lépéseket. A helyi rendőrség az állományának/nagyságrendjének függvényében tud jelen lenni az utcákon. Arra biztatom, tegyen feljelentést. Utána nézünk, kivizsgáljuk a szombati esetet” – írta.
Az eset kapcsán Dombi Gyula, a csíkszeredai helyi rendőrség vezetője sajtótájékoztatót tart héftőn délután, a részletekre majd visszatérünk.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) kedden ismertette az 112-es segélyhívó számra érkező hívások helymeghatározására szolgáló új rendszerét, valamint a hallássérült emberek számára a segélyszolgálat igénybevételét segítő opciót.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes a Digi24 hírtévének nyilatkozva kijelentette, hogy ha a helyzet kiéleződik, az RMDSZ megvizsgálhatja a kormányból való kilépés lehetőségét.
Felülvizsgálja a kulturális minisztérium az előadó-művészeti intézményeknél foglalkoztatottak munkaidő-nyilvántartására vonatkozó kísérleti tervet – ismertette Demeter András miniszter döntését a tárca keddi közleménye.
A legfelsőbb bíróság kéri az alkotmánybíróságtól, hogy forduljon az Európai Unió Bíróságához a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet ügyében.
Hargita megye 83 tanintézetének több mint 220 kapcsolódó intézménye részesül új bútorzatban, taneszközökben és korszerű digitális felszerelésekben, az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) támogatásából.
Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa tájékoztatást tett közzé a 2026. április 12-én esedékes magyar országgyűlési választásokkal kapcsolatban a külhoni szavazókat érintő határidőkről és tudnivalókról.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden bejelentette, ellenzi a kórházi és a mentőszolgálati egészségügyi személyzet fizetésének 10 százalékos csökkentését.
A nagyszebeni törvényszékről a vajdahunyadira helyezik át az adóhatóság (ANAF) és a Iohannis család közötti per tárgyalását.
A kormány elfogadja a közigazgatást érintő intézkedéscsomagot, de „korrekt feltételek mellett”, és az a központi és a helyi közigazgatásra egyaránt kiterjed – jelentette ki Sorin Grindeanu kedden.
Színészek vonultak utcára Marosvásárhelyen az új minisztériumi szabályok ellen tiltakozva, amelyek a művészek munkaidejének nyilvántartását írják elő. Úgy vélik, a rendelet félreérti, és mereven szabályozza az alkotói munkát.
2 hozzászólás