
Védőmaszkban, de tanulókkal. A csíkszeredai oktatás a diákok jelenlétével folytatódik az iskolákban
Fotó: Veres Nándor
Folytatódhat Csíkszeredában a fizikai jelenléttel zajló oktatás a következő héten – közölte Korodi Attila polgármester a járványügyi adatokra hivatkozva.
2021. február 19., 14:032021. február 19., 14:03
2021. február 19., 14:052021. február 19., 14:05
A pénteki járványügyi adatok szerint a hargitai megyeszékhelyen a következő héten is normál tanrend szerint működhetnek a tanintézmények. A közigazgatási egységekkel ellentétben az oktatási intézmények esetében az ezer lakosra számított, zöld besorolású fertőzöttségi arány egy ezreléken van meghatározva, efölött már sárga forgatókönyv lép érvénybe.
– mutatott rá Korodi Attila polgármester. Mint ismert, Csíkszeredában sárga forgatókönyvvel indult a második félév, aztán a héten áttérhettek a zöld forgatókönyvre, azaz a fizikai jelenlétű oktatásra.

Tíz, koronavírussal fertőzött személyt nyilvánítottak gyógyultnak az elmúlt 24 órában Hargita megyében, miközben huszonnégy új beteget regisztráltak.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
szóljon hozzá!