
A központi rendezvény helyszíne a Mikó vár udvara. Archív
Fotó: Pinti Attila
Kettős ünnepet ülünk augusztus 20-án: államalapító királyunk napját és a mindennapi kenyerünk ünnepét. Ez alkalomból kulturális programelemekkel, kenyérszenteléssel, filmvetítéssel, íjászbemutatóval tűzdelt ünnepi programmal készül Csíkszereda Városháza – jelezte közleményben a csíkszeredai önkormányzat.
2022. augusztus 18., 16:272022. augusztus 18., 16:27
Augusztus 20-án 10.30-tól 12.45-ig a Mondák a magyar történelemből című animációs játékfilmsorozatot vetítik a Mikó-vár udvarán. A sorozat írója és rendezője Jankovics Marcell, zenéjét a Kaláka együttes szerezte. Délután 4 és 6 óra között íjászoktatás zajlik gyermekek számára a Vár téren a Kerecsen Lovasíjász Klub közreműködésével.
A 18 órakor kezdődő központi ünnepség (amely ugyancsak a Mikó vár udvarán lesz) nyitányát is a Kerecsen Lovasíjász Klub tagjainak bemutatója képezi.
A programsorozat a Role együttes népzenei feldolgozásokra, megzenésített versekre, Szent Istvánhoz kapcsolódó énekekre alapuló, Az én magyarságom címet viselő koncertjével zárul.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szikladarabokat helyeztek ki Temesvár egyes utcáiban a járda szélén lévő zöldterületekre, hogy megakadályozzák a parkolást. Vannak, akik kifogásolják az intézkedést.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
szóljon hozzá!