
Minimumhőmérsékletek hétfőre virradóan
Fotó: Országos Meteorológiai Intézet
Csíkszeredában mérték a legalacsonyabb hőmérsékleti értéket hétfőre virradóan az országban, mínusz 10,3 Celisus-fokot – derül ki az Országos Meteorológiai Intézet adataiból.
2021. október 25., 10:062021. október 25., 10:06
2021. október 25., 10:472021. október 25., 10:47
Mínusz 10 Celsius-fok alattira hűlt a levegő hétfő hajnalra Csíkszeredában, ezzel a hőmérséklettel a hargitai megyeszékhelyen mérték az országos minimumot. Hasonlóan hideg volt a hajnali órákban még Maroshévízen (mínusz 7,8 Celsius-fok) Gyergyóalfaluban (mínusz 8,6 Celsius-fok) és Bodzafordulón (mínusz 6,9 Celsius-fok), illetve mínusz 5,3 Celsius-fokig esett a hőmérő higanyszála Sepsiszentgyörgyön is. Székelyudvarhelyen mínusz 4,5, Marosvásárhelyen pedig mínusz 4,8 Celsius-fok volt a minimum hétfőre virradóan.
Reggel 9 órai mérések
Fotó: Országos Meteorológiai Intézet
A délelőtt is hűvösen folytatódott Csíkszeredában, kilenc órakor még csupán mínusz 8 Celsius-fokig enyhült a hideg, de Sepsiszentgyörgyön, Marosvásárhelyen és Székelyudvarhelyen is csupán mínusz 3-4 Celsius-fok volt még a korareggeli órákban mért hőmérsékleti értékek szerint.
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
szóljon hozzá!