
Sepsiszentgyörgy után Csíkszeredába érkezik a szakmai rendezvén versenykiállítása
Fotó: Arhitectura.6/Facebook
Az Arhitectura.6 Építészeti Biennálé 7. kiadása Székelyföld városaiban is bemutatja kiállítási anyagát: Brassó és Sepsiszentgyörgy után Csíkszeredába érkezik szeptember 21-én.
2024. szeptember 20., 09:542024. szeptember 20., 09:54
2024. szeptember 20., 11:042024. szeptember 20., 11:04
A rendezvénysorozat idén a Human ± Nature, azaz ember és természet tematikára összpontosít, és szeptember 21-27. között lesz a hargitai megyeközpontban, ahol alkalmat kínálnak a szakemberek, helyi művészek együttműködésére. Csíkszeredában az esemény helyi koordinátora Szigeti Vajk István építész lesz.
Szeptember 22-én, vasárnap 11 órakor a Majláth Gusztáv Károly téren (Promenád) nyitják meg az esemény versenykiállítását, melynek témája: HUMAN ± NATURE (Ember ± Természet ). Ez a rendezvény fő eseménye, amely során
A projekteket a február és május között megrendezett versenyekre benyújtott anyagok közül választották ki.
Az esemény teljes programja nyitott a nagyközönség számára, az érdekeltek a kulturális projekt weboldalán tekinthetik meg a teljes programot.
A biennálé 9 városban és 6 megyében zajlik május és november között.
A nyitó hétvége Brassóban volt szeptember 6-8. között, majd következett Sepsiszentgyörgy szeptember 13-20. között.
Szeptember utolsó hetében Csíkszeredában lesz, majd Gyergyószentmiklós, Székelyudvarhely, Nagyszeben, Marosvásárhely, Szászrégen és Râmnicu Vâlcea adnak helyet az eseménynek.
Hétfőn a védelmi minisztérium 18 darab F-16 Fighting Falcon repülőgép és a hozzájuk tartozó felszerelések megvásárlásáról írt alá a szerződést holland kormánnyal, a vételár szimbolikusan 1 euró – jelentette be a Facebook-oldalán Ionuț Moșteanu.
              Hétfőn a szenátus hallgatólagosan elfogadta a parlament létszámát 300-ra csökkentő tervezetet.
              A dió- és a gesztenyefa védettnek számít, csak különleges engedéllyel lehet kivágni köz- és magánterületről. A fenyőfának elvileg nincs mit keresnie a városban, mégis mindenhonnan visszaköszön – a városi kertészetnél mindennapi vesződéseikről meséltek.
A Halottak napján Sepsiszentgyörgy főterén történt kutyatámadásokról írt cikkünk után az Urban Locato cég nagyon sok támadást kapott az interneten. Úgy vélik, hogy méltánytalan amivel őket vádolják.
              A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének, George Simionnak nem lesz kihívója a párt november 30-i tisztújító kongresszusán.
              Egy romániai munkás a romok alá került, egy másik pedig könnyebben megsérült hétfőn, amikor részben összeomlott a római Forum Romanum mellett álló, 13. században épült Torre dei Conti középkori torony – számolt be a külügyminisztérium.
              Nem emelnek vádat a Tik-Tokon a romániai magyarokat alpári hangnemben gyalázó, Budapestre kergetni kívánó férfi ellen. Nicolae Vădineanu ugyanis a Tulcea megyei ügyészség szerint sem követett el bűncselekményt.
              Közel 30 ezer lejre bírságoltak hétfőn a közutakat ellenőrző rendőrök, ugyanakkor több mint 6000 lejre szabtak ki büntetést az állatok védelmére szakosodott kollégáik – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
              Az első év a rendrakásról és az új alapok megteremtéséről szólt – 2024 október végén vette át második mandátumát Nagy Zoltán. Évértékelő sajtótájékoztatót tartott Gyergyószentmiklós polgármestere.
              Meleggel indult a hét Erdélyben, de nem tart sokáig a kellemes idő: kedden markáns lehűlés érkezik, a nappali csúcsok 12 fok körül alakulnak. A hét második felében pedig már fagyos hajnalokra és elszórtan csapadékra is számítani lehet.
              
szóljon hozzá!