
Fiatal kora ellenére komoly céljai vannak. Sándor Alfonz a Házasodna a gazda idei évadának egyik szereplője
Fotó: Veres Nándor
Öt férfi és három nő mutatkozott be az RTL Klubon vasárnap este elrajtolt Házasodna a gazda című műsor új, ötödik évadában, közöttük a csíkszenttamási Sándor Alfonz. A 20 éves fiatal életének gyerekkora óta meghatározó része a mezőgazdaság, családjával több tíz hektárnyi területen gazdálkodnak és állattartással is foglalkoznak.
2022. április 25., 21:002022. április 25., 21:00
2022. április 26., 12:462022. április 26., 12:46
Ötödik évadához érkezett Magyarország legnépszerűbb társkereső műsora, a Házasodna a gazda, amelynek első epizódját vasárnap este láthatták a nézők az RTL Klubon.
Később az adásba azok a gazdák kerülnek be, akik a legtöbb jelentkezőt vonzották.
Fotó: Veres Nándor
Mint a bemutatkozóból kiderült, Alfonz családja régóta gazdálkodással foglalkozik, így kiskorától kezdve ő is bekapcsolódott, főként nagyszülei által kóstolt bele nagyon fiatalon a mezőgazdaságba. A családi gazdaság két részre osztható:
A munkálatok közül leginkább a traktorozást és az egyéb mezőgazdasági gépekkel végzett tevékenységeket kedveli.
Fotó: Veres Nándor
A fiatal gazda megkeresésünkre arról számolt be, hogy
Úgy látja, az életkor csak egy szám, és nem az határozza meg az egyén céljait, így nem tartja túl fiatalnak magát egy komoly kapcsolathoz. A családalapítással ugyan még várna, de vágyik egy társra, aki mellette áll.
Fotó: Veres Nándor
Elmondása szerint
Elsősorban erdélyi lányok jelentkezését várja a távolság okozta nehézségek elkerülése érdekében, de természetesen a magyarországi hölgyekkel is szívesen ismerkedne.
Alfonz reméli, hogy bekerül azok közé, akikkel folytatódik majd a műsor, és azt szeretné, hogy a kiválasztott lányok jól érezzék magukat Csíkszenttamáson.
Fotó: Veres Nándor
Mintegy 819 ezer lej értékben szabott ki bírságot a Hargita megyei tűzoltóság a tűzvédelmi előírások megszegéséért, továbbá három kereskedelmi egységet be is zárattak múlt év végén, idén pedig egy hargitafürdői panzió esetében is így jártak el.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos idő miatt.
Hetvennyolc éves korában elhunyt Antal István, volt parlamenti képviselő, a Székelyudvarhelyi városi RMDSZ szervezet alapító tagja.
Egy személy meghalt, kettő megsebesült a szerda reggel az A1-es autópályán, a Hunyad megyei Piski (Simeria) közelében történt közúti balesetben, amelyben egy személygépkocsi és egy nyergesvontató ütközött egymásnak.
Ismét mínusz 21 fok alá csökkent a hőmérséklet szerdára virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban tizedre pontosan ugyanakkora fagyot mértek, mint pár nappal korábban, Csíkszeredában pedig picivel még hidegebb is volt, mint a hétvégén.
Majdnem harmadával nőtt a felső légúti megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma az elmúlt héten Hargita megyében. A kórházi kezelésre szorulók száma viszont enyhén csökkent.
A román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad keddi nagyszebeni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy fel kell készíteni a lakosságot az ország védelmével kapcsolatos feladatok ellátására.
Egy Bákó megyei férfit hivatalosan arról értesítette a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság (DGASPC), hogy elhunyt, és emiatt elveszítette egyes jogosultságait, miközben az érintett, Eugen Popa, él és jó egészségnek örvend.
Szigorúbb feltételekhez kötné a mezőgazdasági támogatások igénylését az állam. Egy közvitán lévő törvénytervezet szerint a helyiadó-tartozással rendelkező gazdák nem kaphatják majd meg a támogatásigényléshez szükséges egyik legfontosabb igazolást.
A kormány még nem döntött a roncsautóprogram idei sorsáról – jelentette ki kedden Ploiești-en a környezetvédelmi alapkezelő (AFM) elnöke.
2 hozzászólás