
Fotó: RMDSZ
A Hargita megyei Csíkszentmárton és a Szilágy megyei Kraszna címereit hivatalosította ülésén az RMDSZ javaslatára a kormány – számolt be Cseke Attila fejlesztési miniszter az RMDSZ közleménye szerint.
2021. július 22., 13:302021. július 22., 13:30
A szaktárcavezető elmondta: az elfogadott két címerrel együtt 22 erdélyi magyar település szimbólumhasználatát hivatalosította a kormány az RMDSZ kormányzati szerepvállalása óta.
Csíkszentmárton címere kék, rajta arany Nap és ezüst Hold. A címeren Szent Márton püspök andráskeresztben elhelyezett pálcája és kardja jelenik meg.
Kraszna címere a település egykori címereinek elemeit, középkori bástyáját és a Györffy család címerét összesíti. Felső bal negyedében szőlőfürt és búzakalász látható, felső jobb negyedében három zöld dombon egy ezüstgalamb, csőrében olajággal, alsó jobb negyedében az egykori bástya látható, míg a címer alsó bal negyedében egy kivont kardos arany oroszlánt ábrázol.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
Megszavazta a parlament pénteki ülésén a 2026-os állami költségvetést és a társadalombiztosítási költségvetést.
Nem volt túl nehéz a nyolcadikosok román próbavizsgája, a diákokhoz közel álló témát dolgozott fel. De a tapasztalat azt mutatja, nehezebb a valódi vizsgán kapott tétel. Éppen ezért a diákok tévesen mérhetik fel majd a júniusi vizsga nehézségét.
A 2026-os állami költségvetés parlamenti elfogadása után a kormánynak az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedésekkel kell foglalkoznia – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu.
szóljon hozzá!