
Fotó: Gecse Noémi
Szent Domonkos áldozópap emléknapja (augusztus 8.) alkalmából kedden Csíkszentdomokoson egyházi ünnepet ülnek és falunapot tartanak.
2017. augusztus 07., 17:452017. augusztus 07., 17:45
A község hagyományőrző és közösségépítő programja reggel hat órakor kezdődik zenés ébresztővel, közreműködik a helyi fúvószenekar. Délelőtt 11 órától ünnepi szentmisére várják a híveket a helyi plébániatemplomba, amelynek búcsús szónoka Tankó Szilveszter László csíkszentmihályi plébános lesz.
A kikapcsolódni akarók délután négy órától szórakoztató programokat tekinthetnek meg a sportpályán: fellép a Csíkszentdomokosi Ifjúsági Fúvószenekar, majd ritmikus gimnasztika bemutató, utána pedig népdal és néptánc produkció következik szintén helyi hagyományőrzők előadásában.
A nap folyamán hokitoborzót is tartanak a Felcsík SK és a Székelyföldi Jégkorong Akadémia szervezésében. Este 8 órától fellép a magyarországi Ismerős Arcok zenekar, a programot utcabállal zárják, zenél a Polgár Zenekar.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
Többnyire a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk az előttünk álló egy hónapban, nagyobb mennyiségű csapadék az első héten várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.
szóljon hozzá!