
Fotó: Pinti Attila
Három csíkszéki lelkipásztor utazott abban az autóban, amely kedden délelőtt frontálisan ütközött egy Audi márkájú személyautóval Szentegyháza Csíkszereda felőli kijáratánál.
2024. április 09., 16:142024. április 09., 16:14
2024. április 09., 16:212024. április 09., 16:21
Az egyik lelkipásztort a helyszínen újra kellett éleszteni, kollégáját pedig belső vérzéssel és bordatöréssel szállították kórházba. Harmadik társuk zúzódásokkal úszta meg a balesetet.
Egy, a közösségi médiában közzétett felhívásban arra kérik a jószándékú hívőket, hogy imádkozzanak a sérültek mihamarabbi felépüléséért.
Fotó: Pinti Attila
A másik járműben utazó 33 éves sofőrt sokkos állapotban szállították kórházba.

Két autó ütközött össze Szentegyháza Csíkszereda felőli kijáratának közelében kedden délben. A balesetben egy személy életveszélyesen megsérült, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az ütközés körülményei egyelőre tisztázatlanok.

Egy személyt életveszélyes állapotban, koponyasérüléssel szállítottak kórházba, ketten pedig megsérültek egy közúti balesetben Szentegyháza Csíkszereda felőli kijáratától nem messze, kedden délben.
A 2026-os költségvetést el fogja fogadni a parlament, és a kormánykoalíció Ilie Bolojan miniszterelnök vezetésével folytatja a munkát a 2027-re tervezett kormányfőcseréig – jelentette ki szerdán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Tizenhárom középület tetejére szerelnek fel napelemeket Farkaslaka községben egy pályázat részeként, ami jelentős spórlást jelent majd a villanyszámlákon. A hosszú távú cél az, hogy teljes egészében megtermeljék az elfogyasztott áramot.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
A jövő héten esedékes próbaérettségi bojkottálására biztatják a tanárokat az oktatási szakszervezetek.
Elfogadta szerdán a szenátus első házként azt a törvénytervezetet, amely szerint 2026-ban országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
szóljon hozzá!