
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Csíkszéken sem feledkeznek meg a nemzeti összetartozás napjáról: huszonegy településen lobbannak fel 20 óra 24 perctől az összetartozás lángjai június 4-én, kedden.
2024. június 04., 09:432024. június 04., 09:43
2024. június 04., 09:482024. június 04., 09:48
Az 1920. június 4-én aláírt trianoni békeszerződés három és fél millió magyar állampolgárt csatolt más országokhoz és szorított az anyaország határain túlra. 14 évvel ezelőtt, a szerződés aláírásának 90. évfordulóján, a Magyar Országgyűlés június 4-ét a nemzeti összetartozás napjának nyilvánította, és ezzel kijelentette, hogy
Ennek alkalmából számos magyarlakta településen tartanak megemlékezést június 4-én.
Csíkszéken idén 21 településen lobbannak fel este 8 óra 24 perctől az összetartozás lángjai: a gyimesfelsőloki Nyárfa birtokon, Szépvízen a focipályán, a csíkszentmiklósi Csere-tetőn. Csíkszentléleken a fitódi kicsi erdő lesz a megemlékezés helye, Csíkszenttamáson a Csonkatorony, Tusnádon a polgármesteri hivatal előtti tér, Csíkszentmártonban a kultúrotthon udvara.
Csíkrákoson a focipályán lobban fel az összetartozás lángja, Csíkkozmáson a Paphegyén, Csíkszentmihály községben Ajnádon a Szent Ilona Kápolnánál, Csíkszentdomokoson a Garados-tetőn, Gyimesközéplokon a turisztikai központ melletti téren, Csíkdánfalván a templomkertben, Madéfalván a Mórhegyese-tetőn, Kászonaltízen pedig Bogos ponkja lesz a megemlékezés helyszíne.
Csíkmadarason a Hegydűlő, Csíkszentgyörgyön a Szegremenő-tető, Csíkcsicsó községben a csaracsói ifjúsági központ udvara, Tusnádfürdőn az Ozon Hotel melletti park, Balánbányán az Olt utca felső fele, Pálfalván a Kereszt-hegy (Delnei bánya felé), Csíkszentkirályon pedig a Turul emlékmű helyszíne ad otthont a megemlékezésnek, melyre mindenkit várnak.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
1 hozzászólás