
Fotó: Borbély Fanni
Munkavégzés közben támadtak meg vascsővel egy parkolóőrt Csíkszeredában szerdán délelőtt. Egy Bákó megyei járművet ellenőrzött, amely nem rendelkezett parkolójeggyel, de a pótdíj kifizetésére felszólító cédulát már nem tudta a szélvédőre helyezni.
2024. december 11., 12:142024. december 11., 12:14
2024. december 11., 15:472024. december 11., 15:47
Csíkszereda központjában, a Sapientia egyetem előtti parkolóban végezte a munkáját a parkolóőr szerdán délelőtt. Amikor egy Bákó megyei rendszámú autót ellenőrzött, kiderült, hogy a sofőrnek nincs parkolójegye, ezért a parkolóőr kiállította a pótdíj kifizetésére felszólító cédulát.
„Csakhogy amikor fel akarta helyezni a szélvédőre, rászóltak, hogy ne tegye fel. Ő végezte a munkáját és próbálta feltenni, erre elvették tőle a cédulát, összegyűrték, és gyakorlatilag megütötték egy vascsővel, aztán elhajtottak” – avatott be a történtekbe érdeklődésünkre Demény Attila, a város parkolóit ügykezelő Csíki Trans Kft. igazgatója.
Az eset után a bántalmazott értesítette a rendőrséget, majd a törvényszéki orvoshoz ment a cég jogászával együtt, hogy feljelentést tegyenek az elkövetők ellen.
„Az egy év alatt, amióta újra bevezették a fizetéses parkolást a városban, verbális bántalmazások előfordultak, de
– jegyezte meg az igazgató.
A munkavégzés közben megtámadott parkolóőr bántalmazásáról a Hargita megyei rendőrség szóvivőjétől is érdeklődtünk, amint válaszolnak, kiegészítjük a cikkünket.

Lejárt a „türelmi időszak” Csíkszeredában: egy hónapnyi figyelmeztető időszak után január 3-tól már fizetni kell a parkolásért a hargitai megyeszékhelyen. Még egyszer megírjuk a legfontosabb tudnivalókat.
A Hargita megyei rendőrség a megkeresésünkre az ügy kapcsán a következőket nyilatkozta: szerdán 10.20 óra körül egy esetleges erőszakos cselekményhez riasztották csíkszeredai rendőrséget. Az első vizsgálatok szerint megállapították, hogy
A rendőrök a nyomozást folytatják az esemény okainak, körülményeinek megállapítása, az elkövető azonosítása és büntetőjogi felelősségre vonása érdekében, az ügyben ütés vagy egyéb erőszak elkövetése miatt indul bűnvádi eljárás.
Mindeközben a csíkszeredai városháza közleményben jelezte, hogy kiállnak a bántalmazott fél mellett és határozottan elutasítják az erőszak minden formáját. „Közfeladatot ellátó parkolóőrt bántalmaztak szerda délelőtt Csíkszeredában. A fizetéses parkolás visszavezetése óta ez az első alkalom, hogy tettlegességig fajult egy nézeteltérést.
– áll a rövid közleményben.
Tűz ütött ki csütörtökön egy gazdasági melléképületben Kászonaltízen. A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a tüzet feltehetően villámcsapás okozta.
Hetedik kiadásához érkezik a Csíkszentkirályi Roncsderbi, amely idén is látványos futamokkal, izgalmas döntőkkel és a közönség egyik nagy kedvencével, a rodeóval várja az érdeklődőket hétvégén.
Európai uniós, a Központi Régió Program biztosította támogatással végzik el Csíkszeredában a városszéli Hajnal, Akác és Gyár utcák felújítását. Mivel a várható finanszírozások mellé nem kis önrésszel kell társulni, hitelfelvételre lesz szükség.
Noha a csatószegi új vasúti híd már a helyére került, az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon a vágányzár az eredeti határidőig, szeptember 16-ig biztosan tart. Addig továbbra is autóbuszok szállítják az utasokat Csíkszereda és Újtusnád között.
Életének 77. évében elhunyt Major Ágoston, Guszti bácsi, a csíkszeredai sportélet meghatározó alakja. A labdarúgóedző 38 éven át foglalkozott gyerekekkel, több száz csíki fiatal labdarúgó nevelésében vett részt.
Megemlékezést tartanak szerdán, augusztus 26-án az úzvölgyi katonai temetőben – tájékoztatott Csíkszentmárton Község Polgármesteri Hivatala.
Közel két éve működnek Csíkszeredában a digitális hulladékgyűjtőpontok. Noha a szelektív hulladékgyűjtés terén vannak kedvező tapasztalatok, a rendszer működésével továbbra sem elégedett a városvezetés, és a rongálások is aggasztók.
Elkezdődhet jövő héten a csíkszentmártoni korai fejlesztő és rehabilitációs központ teljes felújítása. A 60,7 millió lejes beruházás során nemcsak az épületegyüttest korszerűsítik, hanem új rehabilitációs szolgáltatásokat is kialakítanak.
Átmeneti vagy időszakos vízellátási szünetre kell számítani Csíkszeredában több utcában is kedden, javítási munkálatok miatt.
Egyre nehezebb megélni Hargitafürdőn, hiszen munkahelyek szűntek meg, vállalkozások zártak be, a turizmus pedig túlzottan a téli idényre épül. A településen már keresik a kapaszkodókat a nagy sítervektől a négy évszakos turizmusig.
5 hozzászólás