
Fotó: Kristó Róbert
Elkészült Csíkszeredában a Zsögödi Nagy Imre utca felújítási terve, ezt jövő héten lakossági fórumon mutatják be az érdeklődőknek. A kivitelezés jövőben kezdődhet el.
2014. április 16., 19:482014. április 16., 19:48
2014. április 16., 19:562014. április 16., 19:56
Kettős célt szolgál a jövő hétre, április 24-re tervezett zsögödi lakossági fórum, amelyet a csíkszeredai polgármesteri hivatal szervez. Egyrészt tájékoztatni szeretnék a városrész lakóit az április 28-tól kezdődő munkálatokról, amelyek során szennyvízhálózatot építenek ki több utcában, bemutatják az ütemtervet, a kivitelezőket. A beruházás a Hargita megyei víz- és szennyvízhálózatok felújítását és bővítését célzó projekt része, amelyet a Harvíz Rt. bonyolít le az Európai Unió Környezetvédelmi Ágazati Operatív Programjának támogatásával.
Terv az utca felújítására
A fórum másik célja a leromlott állapotú Zsögödi Nagy Imre utca teljes felújítására készült terv bemutatása. Tavaly készült egy megvalósíthatósági tanulmány ezzel kapcsolatban, amely tízmillió lejben jelölte meg az utca felújítására fordítható összeget. Mint Szőke Domokos alpolgármester tájékoztatott, a munkálatok során a teljes út- és járdafelület megújul, parkolóhelyeket alakítanak ki az úttest szélén – ahol a hely megengedi, mindkét oldalon. Ezenkívül kerékpársáv is lesz a bal oldalon, ahol szélesebb a járda. Szőke hozzátette, ahol a hely megengedi, fákat is ültetnek a járdák szélén, akárcsak a Taploca utcában. A felújítás érinti a közvilágítást, illetve az esőcsatorna-hálózatot is. A kivitelezésre várhatóan a jövő évi költségvetésben különítenek el pénzt, ebben az évben a szennyvízhálózat kiépítését kell befejezni.
Megváltozik az útkereszteződés
A város szélén, ahol a Zsögödi Nagy Imre utca a Brassói úttal és az 578-as számú európai úttal találkozik, az útkereszteződést biztonságosabbá szeretnék tenni a jelenleginél – közölte az alpolgármester. Ezért a városból kifelé vezető útsávon a járművek jobbra kanyarodva térhetnek majd rá a Brassói útra, ezt a változtatást egy forgalomterelő sziget kialakításával oldják meg. A felújítás nem érinti az országos útügyi társaság kirendeltsége melletti kereszteződést, ahol jelenleg csak a városközpont irányából közlekedő autók hajthatnak le a Brassói útra, az ellenkező irányból érkezők számára ez nem lehetséges. Itt távlatilag egy körforgalom megépítését tervezik, amely egy új útszakaszt is csatlakoztatna a Zsögödi Nagy Imre utcához. Az új út a megyei kórház mellett elhaladva a Suta domb irányába tartana, majd tovább a Csíkszentlélekre vezető megyei útig.
Elfogadhatatlan, hogy Csíkszeredában egy szélsőséges párt szervezzen tüntetést, embereket mozgatva, feszültséget szítva – jelezte rövid bejegyzésében Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, az AUR pártra utalva.
A csíksomlyói skanzen-park létrehozásához szükségessé vált egy újabb övezeti rendezési terv (PUZ) elkészítése. A dokumentációt januári ülésén pénteken hagyta jóvá a csíkszeredai önkormányzati képviselő testület.
Folyamatban van a közbeszerzési eljárás a csíkszeredai Vigadó épületének felújítása érdekében, amely uniós támogatással történik meg. Érdeklődők már vannak, az ajánlatok elbírálása után, ha nem lesznek óvások, májusban szerződést írhatnak alá.
Más helyszínen fogadják a betegeket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sebészeti járóbetegrendelői február másodikától – tájékoztat az intézmény közösségi oldalán.
Felmérte a kritikusabb helyszíneket Csíkszeredában a hóolvadás után az útkarbantartással megbízott cég, pénteken pedig hozzáfognak a gödrök betöméséhez hideg aszfalttal.
A tervek elkészülnek, és az építkezési engedélyt is ki fogják adni, de a Brassói úton idén nem valószínű, hogy kialakítják az elképzelt körforgalmat. Ennek anyagi okai vannak: több olyan beruházást kell befejezni, amelyek jelentős önrészt igényelnek.
Közel százötven fős leépítésről tett előzetes bejelentést a Hargita megyei munkaerő-elhelyező ügynökségnél egy csíkszeredai textilipari cég. A tömeges elbocsátást már februárban kénytelenek végrehajtani.
Február 5-én éjfélig lehet szavazni online, illetve ily módon értékelni a Csíkszentmiklósi Ifjúsági Egyesület által meghirdetett rajzversenyre beküldött munkákat. Ez egyfajta ráhangolás a február 7-én esedékes ottani kolbászfesztiválra.
Dolgoznak a betonelemekkel, ezért lezárták az 578-as európai út Csíkszentkirály felől Csíkszereda irányába vezető dupla sávját kedden reggel.
Szakképzést indít 2026 februárjától a Gyulafehérvári Caritas Csíkszeredában, amely a szociális ellátórendszerben dolgozni kívánók számára kínál gyakorlatorientált felkészülést.
szóljon hozzá!